Zavrieť

Porady

Likvidacia poistnej udalosti z havarijneho poistenia.

Dobry den,

Rad by som sa opytal ako postupovat v pripade poistnej udalosti.

V stredu 20.3. som sposobil v Bratislave dopravnu nehodu.

Auto - Toyota Yaris HSD mam od 2.11.2012, kupovane nove akcii na tretiny (Zmluva o poskytnuti uveru)
K autu mam preto aj havarijne poistenie.

Momentalne sa auto nachadza u autorizovaneho dilera, kde pracuju na ohodnoteni skody.
Predbezne je skoda pod hranicou totalky.

Uplatnujem si moju skodu z havarijneho poistenia.

Otazky:
Berie do uvahy v tomto pripade poistovna aj amortizaciu?
Ak ano aka asi moze byt?

Mozem si uplatnit narok na preplatenie nahradneho vozidla. (Potrebujem auto na dochadzanie do prace - 70km).
Mozem si uplatnit narok na znehodnotenie vozidla po oprave?

V pripade ak skoda prekroci hranicu totalky ako sa dalej postupuje?
Zostane mi vrak a budem este mozno doplacat lizingovke?

Za auto som zaplatil 16400 ale poistna suma je 18111. Vyplyva z toho pre mna nejaka vyhoda?

Pripadne poprosim do ss kontakt na cloveka, ktory mi bude vediet za uplatu pomoct.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Keldon Pozri príspevok
    Dobry den, Rad by som sa opytal ako postupovat v pripade poistnej udalosti. V stredu 20.3. som sposobil v Bratislave dopravnu nehodu. Auto - Toyota Yaris HSD mam od 2.11.2012, kupovane nove akcii na tretiny (Zmluva o poskytnuti uveru) K autu mam preto aj havarijne poistenie. Momentalne sa auto nachadza u autorizovaneho dilera, kde pracuju na ohodnoteni skody. Predbezne je skoda pod hranicou totalky. Uplatnujem si moju skodu z havarijneho poistenia. Otazky: Berie do uvahy v tomto pripade poistovna aj amortizaciu? Ak ano aka asi moze byt? Mozem si uplatnit narok na preplatenie nahradneho vozidla. (Potrebujem auto na dochadzanie do prace - 70km). Mozem si uplatnit narok na znehodnotenie vozidla po oprave? V pripade ak skoda prekroci hranicu totalky ako sa dalej postupuje? Zostane mi vrak a budem este mozno doplacat lizingovke? Za auto som zaplatil 16400 ale poistna suma je 18111. Vyplyva z toho pre mna nejaka vyhoda? Pripadne poprosim do ss kontakt na cloveka, ktory mi bude vediet za uplatu pomoct. Dakujem
    amortizácia - pri preplácaní opravy nie
    nahradne vozidlo - nie
    znehodnotenie - nie
    skoda nad totalkou - dostanes peniaze a rob si s autom co chces, mozes ho opravit alebo predat vrak, uver musis splatit

    Likvidacia poistnej udalosti z havarijneho poistenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.