Zavrieť

Porady

Odvody do SP prvýkrát

Zdravím,prvýkrát som teraz podal za minulý rok daňové priznanie,keďže som si minulý rok založil živnosť a platil iba odvody do Zdravotnej poisťovne. Ako teraz ďalej postupovať ohladne Sociánej poisťovne?Mám tam ísť s nejakými papiermi,alebo oni sa mi automaticky ozvú a vyzvú ma už na platenie odvodov? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    akú si mal tržbu príjem z podnikania?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak treba ti odniesť prihlášku na povinné poistenie do SP ... vypíšeš RLFO nájdeš medzi formulármi na stránke SP alebo Ti dajú tlačivo na pobočke. Vyplníš a odovzdáš.
    Dátum vzniku poistenia bude 1.7.2013


    Stiahnuť
    dokument
    Poučenie na vyplnenie Registračného listu FO

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vladman Pozri príspevok
    Ďakujem a teda RLFO stačí doručiť do SP do 1.7. 2013 ak to správne chápem...........
    RL FO stačí doručiť do 8.7.213. Nechoď tam skôr ako v polovici juna, lebo SP ešte nebude mať podklady z DU. Prílohou je aktuálna kopia živ.listu

    Vymeriavací základ pre platenie odvodov si musíš vypočítať sám, resp. tvoja účtovníčka. Závisí od tvojho základu dane a počtu mesiacov podnikania.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Z uvedeného príjmu vyplýva, že sa musíš prihlásiť ako povinný platca do SP od 01.07.2013.
    V tomto termíne sa musíš prihlásiť na tlačive Registračný list fyzickej osoby, ktorý nájdeš na stránkach socpoist.sk
    Soc.poisťovňa ti behom mesiaca júl zašle list s tvojim variabilným symbolom, a do 8.8.2013 musíš zaplatiť prvý krát mesačné poistné.

    vladman je offline (nepripojený) vladman

    vladman
    Ďakujem a teda RLFO stačí doručiť do SP do 1.7. 2013 ak to správne chápem...........

    Odvody do SP prvýkrát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.