Zavrieť

Porady

Str.lístky a soc. fond po novom

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť, obec, ako účtujete stravné lístky, celý postup. Keď príde faktúra, dávate celú sumu do 637014 a potom úhradu od zamestnanca a soc. fondu do príjmu 223003, alebo mínusujete 637014 o tieto dve položky. Priznám sa, že nerozumiem ako to má byť teraz po novom, ak aj robíte prevod zo sociálneho fondu za stravné lístky s tou III. časťou a I. časťou. Viete mi niekto poradiť od začiatku celý postup, keď príde faktúra až po prevod zo soc. fondu aj s RK. Ďakujem veľmi pekne :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    No ťažko poradiť, keď neviem či stravné lístky kupujete dopredu - účtujete na ceniny, alebo ich objednávate presne podľa odpracovaných dní v predchádzajúcom mesiaci.

    andrea_mar je offline (nepripojený) andrea_mar

    andrea_mar
    Kupujeme dopredu na 2-3 mesiace, účtujeme na ceniny. Len teraz neviem, keď mi príde faktúra na napr. 1500 eur. Dám celú sumu do 637014 a potom príspevok zo soc. fondu a zrážka zo mzdy za zamestnanca na 223003? Alebo úhradu faktúry dať bez RK a potom cez ID to rozúčtovať? Ďakujem

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    ja dávam celú faktúru na 637014 a potom mesačne podľa skutočne odobratých lístkov mínusujem z tej istej položky výšku príspevku za zam-cov a SF.

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    Ja účtujem takto:
    došlá fa: 213/321 len hodnota lístka bez provízie
    518/321 provízia
    úhrada fa: 321/221 637014 len za lístky
    321/221 637004 provízia

    máme urobené tlačivo na ceniny, kde je príjem výdaj a zostatok cenín - pre zúčtovanie cenín
    ďalej tlačivo kde každý pracovník podpíše že prevzal určitý počet stravných lístkov - a tam si môžete urobiť rozpis lístkov koľko platí zamestnanec, koľko SF a koľko je príspevok zamestnávateľa. Ja by som to urobila v exceli, na konci súčet a je to jednoduché účtovanie:
    355/213 - pohľadávka voči zamestnancovi
    315/213 - pohľadávka voči SF
    527/213 - zúčtovanie príspevku zamestnávateľa
    potom keď mi to uhradia:
    úhrada zamestnanca : 221 637014/335 - ponižuje sa pôvodný výdavok pri úhrade fa
    úhrada zo SF: 221 637014/315
    úhrada príspevku sa už neúčtuje, lebo pri úhrade fa sa zaúčtoval výdavok. Len sa z 213 zúčtováva na 527

    andrea_mar je offline (nepripojený) andrea_mar

    andrea_mar
    Ďakujem za odpoveď. Len teraz ako ďalej pokračovať po novom. Použitie fondu sa má zaúčtovať podľa pokynov zo školenia: prevod z účtu sociálneho fondu do III.časti FIN 1-12 s konkrétnou EK 6xx. A prevod zo SF na základný bežný účet do I.časti FIN 1-12 s RK. Čiže dám znova do výdavkov tú časť, ktorú prevádzam zo sociálneho fondu? Plus aj do príjmov? No proste, mám v tom hokej :-)

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    došlá fa za stravu zo SF predpis: 472/3**
    úhrada fa zo SF na účet jedálne: 3**/221 FK 642014 NP - my máme IVES, takže takto určené záväzné členenie
    položky nie sú rovnaké. Pozri školenie Urbanová

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    Podľa Urbanovej asi takto?
    Tvorba SF
    výpis z bankového účtu 261/221 s položkou 637016
    výpis z účtu SF 221 s položkou 292027/261
    Použitie SF
    výpis z účtu SF 261/221 s položkou 642014 ( v mojom prípade príspevok na stravovanie ako transfer jednotlivcovi)
    výpis z bankového účtu 221 s položkou ??? /261 (alebo bez položky?)
    Ešte sa chcem spýtať - položku 637014 stravovanie ponižujem o príspevky od zamestnancov. Mám ju ponižovať aj o príspevky zo SF?
    Ďakujem.

    Str.lístky a soc. fond po novom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.