Zavrieť

Porady

Som evidovaná na UP a chcem ist do zahranicia

Ahojte,

potrebovala by som poradit. Rada by som vycestovala mimo eu, najst si prácu. Som ale evidovana na UP a nechcem aby ma vyradili Ako som zistila podla zakona o sluz. zam. z 2005 je paragraf ktorý, umoznuje hladat pracu v ramci eu a nehlasit sa 3 mesiace na UP. Ak by bol nejaky zakon, ktory to umoznuje aj pre staty mimo eu, tak by bolo super ak by niekto vedel poradit bola by som velmi stastna

dakujem za odpovede... Rody
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rody17 je offline (nepripojený) rody17

    rody17
    ahoj, temu som videla, ale nezodpoveda tomu co hladam, ja sa chystam mimo eu, neplatia rovnake podmienky pre pracovny trh mimo eu.

    Dik
    Katy a R - asi berieš dávku v nezamestnanosti ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    rody17 Pozri príspevok
    ahoj, temu som videla, ale nezodpoveda tomu co hladam, ja sa chystam mimo eu, neplatia rovnake podmienky pre pracovny trh mimo eu.

    Dik
    taky paragraf neexistuje, len EU koordinuje svoje cinnosti.
    ak chces odist mimo EU, musis sa odhlasit z UP a prihlasit v ZP ako dobrovolne poistena osoba a paltit si zdravotne poistenie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tak nemusí sa odhlásiť (dôvod dlhšie ako 15 dní v zahraničí) - môže sa aj "dať vyradiť" napr pre nespoluprácu" ..

    Som evidovaná na UP a chcem ist do zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.