Zavrieť

Porady

Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Rylovat ano, ale ako Silinski z Agrokruhu, neprevracat podu. Fokina pouzit na udrzbu hriadok, to sa mi vidi. Najblizsie si musim taku motycku vyrobit. Vdaka za napad. :-)

2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kukucka super,ale myslim ze to je na pestovanie vo velkom,nie na doma.kde by som take monstrum uskladnila? :-)
ale ten agrokruh je perfektna vec.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja som si myslela, že to po celej šírke pracuje a zrazu šup, také dva malé rýliky. Veď s týmto kým pobehajú pole, alebo potom tých rýľov pridajú? Na začiatku som si myslela, že je to zlepšovák na kruhy v obilí. :-))
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

osky Pozri príspevok
kukucka super,ale myslim ze to je na pestovanie vo velkom,nie na doma.kde by som take monstrum uskladnila? :-)
ale ten agrokruh je perfektna vec.
Ale to dal alabut, nie ja. Pozri si linky a video v príspevkoch 1 a 2.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..a co poviete na zlepsovak tohto farmara ?
http://www.cez-okno.net/clanok/podivuhodna-zahrada
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Snazim sa pestovat podobne, vynikajuce. Nevyhoda, velka spotreba dosiek. Aby som predlzil ich zivotnost, na jesen ich vyberiem, ocistim, vysusim a ulozim v suchu a prievane. Teraz to riesim vykopanim kanala, do ktoreho pocas roka hadzem konariky z prerezavky stromov a ribezli, zbytky malin, fazule, jahod a rozneho nahniteho dreva. Potom to zasypem a navrch sadim (hlavne jahody). Drevina sa sprava ako drenaz, hnitim uvolnuje ziviny a teplo, zaroven je vzdusna pre korenovy system. :-)
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka Pozri príspevok
Stretli ste sa s týmto náradím?
Nie
Mne sa zapáčil.
Mne sa iné náradie páči ...taká Sthilka napríklad ...
Privítam vaše skúsenosti.
Kúpim žene , potom sa podelím...
Tu je návod:
Tento si kúpim ... .....jáj ....sorry - manželke ...




Objednat možno :
Cena za sadu malého a velkého ploskořezu bez násad je 393 Kč.
Největší ploskořez stojí 293 Kč.

Je k tomu geniální příručka Země - věda od vynálezce nástroje V. V. Fokina, kde se stručně na 23 stránkách seznámíte s filozofií nerytí - jak je mi to sympatické.

Viac na ... http://www.kluboz.cz/kluboz/eshop/1-...CNE-PLOSKOREZY
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dúfala som, že ho niekto vysnorí na Slovensku, mne sa nepodarilo
je k nemu aj brúska...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

osky Pozri príspevok
kukucka super,ale myslim ze to je na pestovanie vo velkom,nie na doma.kde by som take monstrum uskladnila? :-)
ale ten agrokruh je perfektna vec.
a čo stými medzikruhovými priestormi. Niekedy dávno sme si nechali poorať záhradu, a s tými priestormi a doupravovaním toho čo traktor pošliapal, sme stratili pomaly toľko času ako pri rýľovaní celej a pýr a iné trvalé buriny pri zaburinenej záhrade treba zo zeme aj tak povytriasať.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

kukučka Pozri príspevok
dúfala som, že ho niekto vysnorí na Slovensku, mne sa nepodarilo
je k nemu aj brúska...
Na Slovensku máme plečku.
Motorová:
Naposledy upravil vlado 33 : 04.04.13 at 20:15
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no ja v malej kvetinovej záhrade už tie mašiny fest využijem
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

kukučka Pozri príspevok
dúfala som, že ho niekto vysnorí na Slovensku, mne sa nepodarilo
je k nemu aj brúska...
Pozri plečky a vyber si: http://shop.greengarden.sk/?greengar...=browse&cat=15
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

kukučka Pozri príspevok
no ja v malej kvetinovej záhrade už tie mašiny fest využijem
.. nemas niekoho, kto ti spravi z motyky maly sintacik..moj nebohy otec to robil
0 0
Mr.40 Mr.40

Mr.40 je offline (nepripojený) Mr.40

"Ploskorez"? nie je to objav teplej vody? ...a dať za to také nehorázne peniaze? Hocikde v kovošrote sa dá zohnať listové pero z auta, kladivom vo zveráku sa vytvaruje, vybrúsi, privarí objímka, nasadí násada a ploskorez je hotový. btw, ja už roky používam plečku (tiež doma robenú), akú vlado 33 priložil na obrázku a nedám na ňu dopustiť...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

pavol54 Pozri príspevok
a čo stými medzikruhovými priestormi. Niekedy dávno sme si nechali poorať záhradu, a s tými priestormi a doupravovaním toho čo traktor pošliapal, sme stratili pomaly toľko času ako pri rýľovaní celej a pýr a iné trvalé buriny pri zaburinenej záhrade treba zo zeme aj tak povytriasať.

tie medzikruhy necháva pre včielky, jašterice, atď.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Antea Pozri príspevok

tie medzikruhy necháva pre včielky, jašterice, atď.
najhoršie je to atď a skočiek strapiek a inej hávedi na pestovaných kultúrach sa nezbavíš
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

pavol54 Pozri príspevok
najhoršie je to atď a skočiek strapiek a inej hávedi na pestovaných kultúrach sa nezbavíš
Tu už pomôže len tá, melasou natretá plachta zavesená na agrokruh, aby sa všetka háveď na ňu nalepila a bio máš hotové. Tak starí pestovatelia bojovali proti skočkám, keď neboli postreky.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Mr.40 opíšem ti, ako sa pečú punčové rezy, alebo štrikujú prstové rukavice, dokážeš to sám? Vyrobíš ploskorez aj pre mňa? Zaplatím, veď som písala, že hľadám na Slovensku. Ploskorez ma zaujal svojou jednoduchosťou a všestrannosťou pri čítaní stránok o permakultúre.
Mám náradie zdedené aj nové, poznám plečku a trojzubú motyčku propagujem aspoň tridsať rokov. Čo však nemám, je veľká záhrada na pestovanie zeleniny, moju mini sme premenili na kvetinovú. Ale to už je moja starosť, nejako si poradím.
Permakultúra asi nie je na pestovanie vo veľkom, ale ako koníček sa mi veľmi páči.
a tak Nerýľovať záhradu...berte ako osvetu.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez sa tlacim v malej zahrade, preto ako prvy krok som zoral alabutkine kvetinove zahony, stacia tie doma v kvetinaci, zoral travnik. Druhy krok, vytal som vacsinu stromov, kradnu slnko, vlahu a vyzivu. Treti krok, zelenina, hluboviny, paradajky, papriky, maliny, jahody. Male mnozstvo velmi vonavych kvetov som sustredil na jedno miesto nedaleko latriny. Ziaden travnik, chodniky z volnych skal. Slnko ich zohreje, potom drzia teplo, ktore odovzdavaju do prilahlych hriadok, nechodim po blate, nepolievam, nekosim. :-)
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať