Zavrieť

Porady

Zniženie základu dane

Chcela by som sa opýtať:mám živnostníka,ktorý si platí odvody do SP( nemoc.poistenie) dobrovoľne viac.Môže sa táto zvýšená čiastka odpočítavať ,keď to nie je povinná platba?Dúfam,že som to zase nedomotala.Pretože podľa výpisu z daň .priznania za rok 2004 mu na SP vychádza platba 2288 a on si dopláca ešte o 308 Sk naviac.Môžem mu aj tých 308 Sk započítať do daň.výdavkov?Uplatňukem mu výdavky percentom z príjmu.Veľká vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    %6 ods10 zákona o DZP : ....v sumách sú zahrnuté všetky výdavky... okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je povinný platiť.... Teda dobrovoľné príspevky nie.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Tých 308,- platí prečo? Ak sa dobrovoľne pripoistil, tak potom je povinný si to platiť.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nesúhlasím, podľa usmernenia MFSR uverejneného vo FS 2/2004 (viď príloha, bod 29. usmernenia) sa do výdavkov započítava aj dobrovoľne platené poistné.

    gandy je offline (nepripojený) gandy

    gandy
    Veľmi ste mi pomohli,lebo som váhala,či dobrovoľné pripoistenie možno zarátať.Super.Vďaka

    Zniženie základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.