Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie webhostingu a domény

Dobrý deň,

mám firmu - živnosť zaoberajúcou sa predajom reklamného priestoru na vlastných stránkach.
Aby tieto stránky fungovali musia byť umiestnené na servery - ten si prenajímam (webhosting) - ide o nejakých 100 eur ročne. Súčasne musím mať kúpené aj domény - mám ich viac.

Tieto výdavky si chcem dať do účtovníctva aby mi znižovali základ dane. Avšak neviem ako ich mám zaradiť.
Čo sa týka webhostingu - služby od inej firmy zrejme pôjde o výdavky za výrobky a služby - správne?
S doménou to už také jasné nemám. Pretože doména je v podstate majetok. Ako to mám teda účtovať? Každoročne za doménu platím obnovovací poplatok..

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misho3 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám firmu - živnosť zaoberajúcou sa predajom reklamného priestoru na vlastných stránkach.
    Aby tieto stránky fungovali musia byť umiestnené na servery - ten si prenajímam (webhosting) - ide o nejakých 100 eur ročne. Súčasne musím mať kúpené aj domény - mám ich viac.

    Tieto výdavky si chcem dať do účtovníctva aby mi znižovali základ dane. Avšak neviem ako ich mám zaradiť.
    Čo sa týka webhostingu - služby od inej firmy zrejme pôjde o výdavky za výrobky a služby - správne? ÁNo.
    S doménou to už také jasné nemám. Pretože doména je v podstate majetok. Ako to mám teda účtovať? Rovnako, určite nespĺňa podmienky na zaradenie do nehmotného majetku. Každoročne za doménu platím obnovovací poplatok..
    Ďakujem
    ​V texte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    srska Pozri príspevok
    1. webhosting
    2. poplatok za doménu
    3.vytvorenie obsahu webu
    Je to síce pekne a dobre vysvetlené, ale článok je o účtovaní v PÚ neviem, či tomu bude chápať tak, ako my ostatní, čo vieme tak i tak.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Tweety Pozri príspevok
    Je to síce pekne a dobre vysvetlené, ale článok je o účtovaní v PÚ neviem, či tomu bude chápať tak, ako my ostatní, čo vieme tak i tak.
    dal som len preto, že vždy ide o 3 veci. u obsahu potom záleží na cene. ešte obsiahlejší článok k tejto téme je v sekcii "problémy z praxe" na daneauctovnictvo.sk - Webové stránky a ich právne, účtovné a daňové aspekty (tužinský & motúzova)

    misho3 je offline (nepripojený) misho3

    misho3
    Ďakujem za odkazy, avšak s tou doménou ste mi moc nepomohli.. Keďže domény si sám registrujem (cez inú ÚJ) ako novú za cenu 10-20€ z rok tak do toho DNM to asi zaradiť nebude možné prípadne to bude zbytočné keď ide o takú smiešnu sumu.. Ako inak by sa dal tento výdavok v JÚ zaúčtovať? Aby ovplyvnil základ dane?

    Ešte by ma zaujímalo keď si webové stránky programujem sám ako živnostník - majiteľ firmy tak keby chcem túto stránku zaradiť do majetku ako ju mám oceniť?? Nevynakladám žiadne mzdy ani nič podobné...

    Ďakujem

    Zaúčtovanie webhostingu a domény

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.