Zavrieť

Porady

Platenie manka po rozviazaní pracovného pomeru dohodou.

Môj pracovný pomer bol ukončení dohodou dňa 31.7.2012. Fyzická inventúra na predajni, kde som pracovala bola vykonaná dňa 18.10.2012 čiže 2,5mesiaca po mojom odchode. 4.4.2013 mi bol doručený list, v ktorom ma bývalý zamestnávateľ žiada o úhradu manka, ktoré bolo zistené pri inventúre 18.10.2012 v rovnakej čiastke ako zostávajúci zamestnanci naďalej pracujúci. Podľa Zákonníka práce má na to nárok bývalý zamestnávateľ, keď mi potvrdil výpoveď bez akýchkoľvek pohľadávok a pripomienok??? Ako mam postupovať ak sa necítim byť zodpovedná za spôsobenú škodu. Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál... pepsikova
..pokiaľ si mala podpísanú hmotnú zodpovednosť,zamestnávateľ môže od teba vymáhať zaplatenie manka iba za čas, ktorý si u neho odpracovala..teda nie rovnakým dielom, ako tí zamestnanci, ktorí tam pracovali pred tebou a zostali aj po tvojom odchode..môžeš sa proti tomu odvolať, uviesť dobu, počas ktorej si tam pracovala..ak to nebude stačiť zamestnávateľovi a na zaplatení manka bude trvať, môžeš to poslať na súd...nemôžeš prehrať...lebo nemôžeš robiť škodu, keď tam nepracuješ..
Peggynka Mal urobiť inventúru pri tvojom odchode.Na súd nech to dá on,keď chce.U každého zamestnávateľa si pri odchode musíš všetko vysporiadať,až tak ti dá papiere.

Platenie manka po rozviazaní pracovného pomeru dohodou.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.