Zavrieť

Porady

Upomienka pre Energetické Centrum

Vec: Upomienka – Výzva na uhradenie pohľadávky

Pozrite si v ktorom odstavci vo VOP máte spomínané Úroky z OMEŠKANIA. Ja som písal na základe VOP ktoré mi boli priložené ku mojej zmluve pri podpise.
Aktuálne VOP k jednotlivým balíčkom sú na adrese: http://e-centrum.sk/na-stiahnutie/obchodne-podmienky

Ja neviem aký balíček s akými VOP máš predplatený u EC.

Vzor si stiahnite z tejto Adresy: http://ulozto.sk/xDELyCU8/energetick...-upomienka-doc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    parsifal je offline (nepripojený) parsifal

    Človek čo hľadá a sem tam aj pomáha. ...viac parsifal
    Dobre chcete Návod ?
    TU je:

    Upomienku pošli na adresu:
    Energetické Centrum a.s.
    Papraďová 1A
    821 01 Bratislava

    Pošli to doporučene prvou triedou. Síce zaplatíš 1,3€ ci kolko ale do 2 dní to tam bude.
    Ja som V ten istý deň posielal najprv fax potom som poslal poobede aj Dop. List s upomienkou,.. istota je gulomet. Ale ak nemas fax nemusíš posielať.
    č. faxu je: 02 33 520 200

    Ak chceš pomôžem ti s vypočítaním úroku z omeškania. Na výpočet dní medzi dvoma dátumami používam: http://www.timeanddate.com/date/duration.html a zaškrtnem aj políčko: Include end date in calculation (1 day is added)

    Upozorňujem Ťa na správne stanovenie nového dátumu splatnosti upomienky do kedy ti majú poslať preplatok. Stanovuje sa nasledovne: Ak by sa upomienka posielala napríklad 7.3.2013, to znamená že za doručenú ju budú EC považovať na piaty deň od odoslania (je to v zmluve), takže: 12.3.2013 No a teraz od tohoto dátumu +14dní. takže správny dátum novej splatnosti bude: 26.3.2013 ale za predpokladu že to pošleš 7.3.2013
    Tak a teraz ak nedojde k vyplateniu do tohoto dátumu ( 26.3.2013 ), tak môžeš podňa zákona a podpísanej zmluvy odstúpiť bez vyrúbenia akýchkolvek sankcií od EC a nájsť si iného dodávateľa energií.

    -garantujem ti že ti to pošľú. Ja som posielal 13.2.2013 a 19.2.2013 prišiel šek s preplatkom samozrejme bez úroku z omeškania. Ale vieš čo je super ? V pondelok 4.3.2013 mi prišiel druhý šek s vypočítanými úrokami z omeškania, sokoro som odpadol od prekvapenia.

    parsifal je offline (nepripojený) parsifal

    Človek čo hľadá a sem tam aj pomáha. ...viac parsifal
    g
    stormcatcher Pozri príspevok
    ...ako mám tomuto rozumieť? Kto posiela komu upomienku?
    ----Čo tu chceš rozumieť ? Nezdá sa ti názov Témy dostatočne zrozumiteľný ? ...Upomienka PRE Energetické Centrum. To slovíčko PRE tam nie je len pre parádu. Kde žiješ ? Nemáš TV, nevieš že EC nevracia ľuďom Preplatky zálohových platieb za Plyn a Elektriku ?

    Podľa zmluvy sa dopracujú ľudia k svojim Preplatkom len za predpokladu že splnia Všeob. Obchod. Podmienky v ktorích je mimochodom aj bod kde:

    Odberateľ elektriny/plynu je oprávnený odstúpiť od Zmluvy o združených službách v prípade podstatného porušenia povinností vyplývajúcich zo Zmluvy o združených službách odávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľa; Za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy o združených službách dodávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľ a sa považ uje najmä:

    i) bezdôvodné ukončenie dodávky elektriny/plynu,
    ii) bezdôvodné neposkytovanie alebo nezabezpečenie distribučných služieb, ak je medzi Účastníkmi uzavretá zmluva o združených službách,
    iii) omeškanie so zaplatením splatného záväzku Dodávateľa voči Odberateľovi elektriny/plynu dlhším ako 14 (štrnásť ) dní po výzve (upomienke) k zaplateniu,
    iv) podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve alebo v týchto VOP.


    **Zhrniem to**
    Takže TY posielaš UPOMIENKU/Výzvu na uhradenie pohľadávky, Energetickému Centru, ktoré zadržiava Tvoje Preplatky za zálohové platby. Čo je tu nezrozumiteľné na tom akože ??
    kopretinka klííííííííííííídek...........

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    parsifal Pozri príspevok
    ----Čo tu chceš rozumieť ? Nezdá sa ti názov Témy dostatočne zrozumiteľný ? ...Upomienka PRE Energetické Centrum. To slovíčko PRE tam nie je len pre parádu. Kde žiješ ? Nemáš TV, nevieš že EC nevracia ľuďom Preplatky zálohových platieb za Plyn a Elektriku ?
    Rozumieme, ale nepoznáme tvoje myšlienkové pochody.

    Ja by som však naformulovala príspevok asi takto:
    Ak máte problémy s EC a chcete rozviazať zmluvu, dávam takýto návod...... napr.

    Tvoj príspevok však znie, akoby sa už niekto pýtal a odpovedáš mu.

    Stano258 je offline (nepripojený) Stano258

    Stano258
    Odkedy je Slovakia energy novým majiteľom Energetického centra, tak už začali vracať preplatky, ale treba na nich tlačiť.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    ...ako mám tomuto rozumieť? Kto posiela komu upomienku?

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    len teraz sa asi ponaucili,lebo uz nevystavuju ani vyuctovaciu fakturu-sice neviem ci este plati zakonna lehota,30 dni od ukoncenia dodavok resp.prislusneho zuctovacieho obdobia.

    parsifal je offline (nepripojený) parsifal

    Človek čo hľadá a sem tam aj pomáha. ...viac parsifal
    Rozalka Pozri príspevok
    Rozumieme, ale nepoznáme tvoje myšlienkové pochody.

    Ja by som však naformulovala príspevok asi takto:
    Ak máte problémy s EC a chcete rozviazať zmluvu, dávam takýto návod...... napr.

    Tvoj príspevok však znie, akoby sa už niekto pýtal a odpovedáš mu.

    ...Keby som bol ješita tak ťa s prepáčením pošlem do ICE a kedže nie som je mi to 3. Ak sa ti nepáči popros ADMINA nech zruší túto tému a založ Tému TY, nezabudni však priložiť moju Upomienku a zmeň aspon niečo v nej, akože tvoja robota.
    Ľudia ťa budú žrať **MIER **


    Salute

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    parsifal Pozri príspevok
    g

    ----Čo tu chceš rozumieť ? Nezdá sa ti názov Témy dostatočne zrozumiteľný ? ...Upomienka PRE Energetické Centrum. To slovíčko PRE tam nie je len pre parádu. Kde žiješ ? cez 10 tis. km od BA Nemáš TV, má, taký si ešte nevidel nevieš že EC nevracia ľuďom Preplatky zálohových platieb za Plyn a Elektriku ? vie, chodí sem každý rok na 3 mesiace

    Podľa zmluvy sa dopracujú ľudia k svojim Preplatkom len za predpokladu že splnia Všeob. Obchod. Podmienky v ktorích je mimochodom aj bod kde:

    Odberateľ elektriny/plynu je oprávnený odstúpiť od Zmluvy o združených službách v prípade podstatného porušenia povinností vyplývajúcich zo Zmluvy o združených službách odávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľa; Za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy o združených službách dodávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľ a sa považ uje najmä:

    i) bezdôvodné ukončenie dodávky elektriny/plynu,
    ii) bezdôvodné neposkytovanie alebo nezabezpečenie distribučných služieb, ak je medzi Účastníkmi uzavretá zmluva o združených službách,
    iii) omeškanie so zaplatením splatného záväzku Dodávateľa voči Odberateľovi elektriny/plynu dlhším ako 14 (štrnásť ) dní po výzve (upomienke) k zaplateniu,
    iv) podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve alebo v týchto VOP.


    **Zhrniem to**
    Takže TY posielaš UPOMIENKU/Výzvu na uhradenie pohľadávky, Energetickému Centru, ktoré zadržiava Tvoje Preplatky za zálohové platby. Čo je tu nezrozumiteľné na tom akože ??
    ...preto, že brat už medzitým odišiel, odpovedal som zaňho v texte.
    parsifal Áno, jasné, brat ma telku z Budúcnosti a je úspešný v zahraniči a nevie si urobiť vlastný NICK na Porade =) ha ha ...musíš mať kvalitný Matroš ! Daj aj mne )

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    parsifal Pozri príspevok
    ...Keby som bol ješita tak ťa s prepáčením pošlem do ICE a kedže nie som je mi to 3. Ak sa ti nepáči popros ADMINA nech zruší túto tému a založ Tému TY, nezabudni však priložiť moju Upomienku a zmeň aspon niečo v nej, akože tvoja robota.
    Ľudia ťa budú žrať **MIER **


    Salute
    Našťastie nemám žiadnu zmluvu s EC, mám svoj vlastný rozum, ktorý používam a nepodpisujem kadejaké hlúposti, takže tvoje mimoriadne rady ani nepotrebujem.
    ​Tvoj štýl komunikácie nekomentujem.
    parsifal Tak sa hoď zadkom o zem milá Rozalka ked nepotrebuješ, potrebujú ostatní ktorí naleteli a ktorým treba pomôcť. Môžeš si podať ruku s podrypovačným stormcatcher-om. Nie ste rodina ?

    Upomienka pre Energetické Centrum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.