Zavrieť

Porady

Ma zamestnavatel narok pozadovat odo mna moje danove priznanie?

Zamestnavatel odo mna ziada predlozenie mojho danoveho priznania, potvrdenie o podani danoveho priznania a potvrdenie o zaplateni dane. Danove priznanie dane z prijmu som si robil sam (resp. nerobil mi ho zamestnavatel). Stretol som sa s tym prvykrat, ze by niekto v zamestnani odo mna taketo doklady pozadoval. Kedze som v tomto pripade danovnikom ja, myslim ze na to nema narok (napriek tomu, ze som u zamestnavatela v pracovnom pomere na plny uvazok).
Je nejaky pripad, v ktorom by zamestnavatel mohol odo mna pozadovat predlozenie mojho danoveho priznania?

Dakujem za vase nazory!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak spadáš pod zákon o štátnej službe alebo ak máš podpísaný u zamestnávateľa zákaz podnikania, tak zamestnávateľ má právo skontrolovať plnenie podmienky nepodnikania. V iných prípadoch nemá nárok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    čím to zamestnávatel zdôvodnil ?
    Máš príjmy zo živnosti, ktorá súvisí s funkciou v zamestnaní ?

    pablo102 je offline (nepripojený) pablo102

    pablo102
    Zatial to nezdovodnil nijako. Prijmy zo zivnosti nemam - teoreticky im ho kludne mozem ukazat (mam tam iba prijmy z prenajmu nehnutelnosti a naklady s tym spojene), len nevidim dovod, preco by ho mali vidiet.

    Ma zamestnavatel narok pozadovat odo mna moje danove priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.