Zavrieť

Porady

Je nutne pre mna podat danove priznanie z dani z prijmov?

Ahojte, minuly rok tj 2008 som pracovala len jeden mesiac na trvaly pracovny pomer, moja otazka znie, ci je potrebne podat danove priznanie k dani z prijmov? dakujem vam
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lagunka Pozri príspevok
Ahojte, minuly rok tj 2008 som pracovala len jeden mesiac na trvaly pracovny pomer, moja otazka znie, ci je potrebne podat danove priznanie k dani z prijmov? dakujem vam
Nie je podstatné ako dlho si pracovala, ale aké príjmy si dosiahla. Ak viac ako 1/12 NČ, a boli zdaňované predd.daňou, tak DP podať musíš.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lagunka Pozri príspevok
Ahojte, minuly rok tj 2008 som pracovala len jeden mesiac na trvaly pracovny pomer, moja otazka znie, ci je potrebne podat danove priznanie k dani z prijmov? dakujem vam
Závisí od výšky príjmov a zrazenej dane . Čo bolo v ostatných mesiacoch ?
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

hruby zarobok som mala len 17 tisic
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lagunka Pozri príspevok
hruby zarobok som mala len 17 tisic
Potom nemáš povinnosť podať DP. A iné príjmy neboli?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lagunka Pozri príspevok
hruby zarobok som mala len 17 tisic
Nemáš povinnosť podať DP, ale určite si mala zrazenú daň. Ak ho podáš, DU ti celú zrazenú daň vráti.
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

nie ine prijmy neboli, kedze som skoncila VS a potom nasla pracu len na mesiac
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lagunka Pozri príspevok
nie ine prijmy neboli, kedze som skoncila VS a potom nasla pracu len na mesiac
Ak nechceš aby sa Ti zaplatená daň vrátila, DP podať nemusíš, ale ak ho podáš, len týjm získaš, daň sa Ti vráti.
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

ano mala som zrazenu dan, tiez som mala pocit zeby mi ju mohli vratit, postup je taky isty ako ked som napr. ziadala o vratenie dani ked som pracovala na dohodu ano?
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

Takze z toho potvrdenia o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, mi bude vrateni ten 5 riadok : Uhrn preddavkov na dan zrazenych podla...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lagunka Pozri príspevok
Takze z toho potvrdenia o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, mi bude vrateni ten 5 riadok : Uhrn preddavkov na dan zrazenych podla...
Áno, vrátený preddavok na daň.
0 0
lagunka lagunka

lagunka je offline (nepripojený) lagunka

Dakujem vam vsetkym :-) som moc vdacna zato ze ste tu tak pohotovi ludia :-)
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

študentka pracovala cez prázdniny v ČR-pracovná zmluva. Hrubý príjem mala 20.000,. CZK. Nemusí podať DP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nika Pozri príspevok
študentka pracovala cez prázdniny v ČR-pracovná zmluva. Hrubý príjem mala 20.000,. CZK. Nemusí podať DP?
Nie, nemusí.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Tweety Pozri príspevok
Nie, nemusí.
Ďakujem... Ja sa pre istotu radšej pýtam aj takéto jednoduché veci. (raz som sa poriadne sekla )
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Chcem sa opýtať k tejto téme aj ja. Študent VŠ s pridelením DIČ (robí pre Zepter) zarobil 15 tisíc Sk za r. 2008. Má povinnosť podať DP za min.rok? Živnostník, ktorý má príjmy 0 musí, preto si nie som istá kvôli tomu pridelenému DIČ. Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Lekon Pozri príspevok
Chcem sa opýtať k tejto téme aj ja. Študent VŠ s pridelením DIČ (robí pre Zepter) zarobil 15 tisíc Sk za r. 2008. Má povinnosť podať DP za min.rok? Živnostník, ktorý má príjmy 0 musí, preto si nie som istá kvôli tomu pridelenému DIČ. Ďakujem.
Poradím ti z praxe, nie podľa usmernenia daňového riaditeľstva.

1. varianta
Podaj DP typ B, uplatni si paušálne výdavky 40% a následne NČZD 98496 a daňová povinnosť bude 0

2. varianta
Podľa zákona o dani z príjmov a usmernenia DR nemáš povinnosť podať DP.

je to na tebe, ako sa rozhodneš
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť na túto tému:

sestra bola min. rok od 1.1. do 31.7.08 nezamestnaná, od 1.8. do 12.1.09 zamestnanec, následne od 13.1.09 je znova evidovaná na úrade práce.

otázka - má si podať daňové priznanie za r. 2008 alebo má požiadať úrad práce o zúčtovanie?

ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monikago Pozri príspevok
ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť na túto tému:

sestra bola min. rok od 1.1. do 31.7.08 nezamestnaná, od 1.8. do 12.1.09 zamestnanec, následne od 13.1.09 je znova evidovaná na úrade práce.

otázka - má si podať daňové priznanie za r. 2008 alebo má požiadať úrad práce o zúčtovanie?

ďakujem za odpoveď
Podstatná je výška príjmov,ktorá za rok dosiahla, ak bola vyššia ako 1/2 NČ( t.j.49248), DP je povinná podať.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

dík, moc ste ma nepotešili, zajtra to musíme rýchlo spáchať
0 0
emka28 emka28

emka28 je offline (nepripojený) emka28

Musí aj na Slovensku podať daňové priznanie osoba, ktorá prvé dva mesiace pracovala na Slovensku, od marca žije (trvale) v Česku, ale neprehlásila si trvalý pobyt.
Príjem mala 1-2/2008 len zo závislej činnosti a v Čechách má tiež iba príjem zo zamestnania 3-12/2008. Nevie z predpisov vyčítať, či musí podať DP aj na Slovensku. V Česku si požiadala zamestnávateľa o zúčtovanie dane.
Neviem jej poradiť, preto sa obraciam na Vás. Ďakujem dopredu za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať