Zavrieť

Porady

Kedy zaúčtovať DPH v peňažnom denníku?

Ahojte, prebrala som účtovníctvo po jednej pani - JU, Q platca DPH. Dnes som účtovala (program Alfaplus) faktúry, ktoré boli vystavené v roku 2012, ktoré zostali vlastne visieť ako záväzky alebo pohľadávky v minulom roku. Nahodila som ich do záväzkov/pohľadávok - v rozpise základ, dph, celkom ale bez zápisu v evidencii DPH, nakoľko tam podľa dokladov boli zaradené minulý rok. V januári až marci boli postupne uhradené buď v hotovosti alebo prevodom na bú. Ale pri úhradách ma napadla otázka, keď je na bankovom výpise uvedená celková suma napr. 2694,53 €. Tak v peňažnom denníku to musím rozdeliť na základ 1912,11 € a DPH 782,42 €? Robila som to automaticky ale pri kontrole zaplatenej DPH a DPH v porovnaní s evidenciou DPH sa mi tieto položky nezhodujú, tak som na pochybách. Je to tak správne? Neviem, či neriešim nesmrteľnosť chrústa, ale som z toho zmätená. Vie ma niekto usmerniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kedy zaúčtovať DPH v peňažnom denníku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.