Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti a jej výška

3roky som pracovala,potom pol roka na materskej a rok a pol na rodičovskej dovolenke, a potom rok v zasa v práci. chcem podať výpoveď a zaujíma z čoho sa bude vypočítavať dávka v nezamestnanosti?? zarátava sa rodičovský príspevok alebo len príjmy od zamestnávateľa? z čoho a ako sa vyratúva podpora v nezamestnanosti???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monikatakaina Pozri príspevok
    maly bude mat 31.7.2013 3roky, do tejto doby mam aj pripevok, dá sa súčastne poberat rodičovsky aj dávka v nezamestnanosti???
    Výpoveď podaj do konca mája, výpovedná doba bude končiť 31.7.2013, kedy bude mať syn 3 roky. Od 1.8. sa môžeš zaevidovať na UP.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    monikatakaina Pozri príspevok
    ja som niekde na nete citala, že ak mam odpracovanych 5 rokov je vypovedna lehota 3 mesiace ??? MYSLIM, ZE TO BOLO NA PROFESII.
    to platí, keď výpoveď dáva zamestnávateľ, nie zamestnanec

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Doplním zo stránky SP.
    Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 alebo poistné na výsluhové zabezpečenie podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.
    Tvoj prípad:
    Ak v rozhodujúcom období nie sú dva roky, za ktoré možno zistiť denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa zistí z tohto kratšieho obdobia.

    Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu.
    50 % x DVZ x počet dní v mesiaci

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    vitaj na Porade .. hore na lište nájdeš aj zákony - pripínam ti §, kde nájdeš, ako sa počíta dávka http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...013-a.html#108

    RP nemá vplyv ..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V tvojom prípade bude dávka v nezamestnanosti 50 % hrubej mzdy, ktorú si mala po nástupe do zamestnania po skončení rodičovskej dovolenky.
    ovplyvňuje toto nejako fakt, ze počas tohto posledného roka v práci poberám aj rodičovsky príspevok ??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Myslíš výšku podpory? Ak tú, tak nie, RP nie je príjem, z ktorého sa odvádzajú odvody. Počíta sa len zo zdaniteľného príjmu, u Teba teda z príjmu zo zamestnania.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monikatakaina Pozri príspevok
    ovplyvňuje toto nejako fakt, ze počas tohto posledného roka v práci poberám aj rodičovsky príspevok ??
    Nie, RP výšku dávky v nezamestnanosti neovplyvní. Ale ak ešte dieťa nemá tri roky a poberanie RP neukončíš, na UP ťa nezaevidujú
    maly bude mat 31.7.2013 3roky, do tejto doby mam aj pripevok, dá sa súčastne poberat rodičovsky aj dávka v nezamestnanosti???

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    monikatakaina Pozri príspevok
    aha, takze musim podat vypoved 1.7., potom 2mesiace vypovedna lehota a 1.9. som na UP.
    len taká oprava - že ak dáš výpoveď 1.7. tak tvoj PP pri dvojmesačnej VL skončí 30.9.
    pre nárok na dávku v nezamestnanosti môže PP skončiť hocijakým spôsobom (nemusí byť výpoveďou)
    a aká vlastne bude moja výpovedná lehota, ak som nastúpila 15.07.2007 výpoveď podám 2.5.2013 a počas tohto obdobia som bola 2 roky mimo(materská a rodičovská dovolenka)???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monikatakaina Pozri príspevok
    a aká vlastne bude moja výpovedná lehota, ak som nastúpila 15.07.2007 výpoveď podám 2.5.2013 a počas tohto obdobia som bola 2 roky mimo(materská a rodičovská dovolenka)???
    Výpovedná doba je 2-mesačná a začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca. V tomto prípade pracovný pomer končí 31.7.2013.
    ja som niekde na nete citala, že ak mam odpracovanych 5 rokov je vypovedna lehota 3 mesiace ??? MYSLIM, ZE TO BOLO NA PROFESII.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.