Zavrieť

Porady

Stará neuhradená faktúra

Máme jednu nezaplatenú faktúru ešte z roka 2004.
Oni tvrdia, že ju nemajú a rok 2004 majú už dávno uzavtretý.
)Ako sa to dá riešiť?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    bohužial nie.
    Ale dopracovali sme sa k tomu, že by nám to aj zaplatili, keby sme to preniesli do tohto roka. Dá sa to nejak?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Zaslala by som im opis faktúry a dohodla sa s nimi ako a kedy to zaplatia. Ak sa jedná o jednoduché účtovníctvo, nech si to neúčtujú v budúcom roku ako záväzok a až platbu by som uviedla ako DV do prevádzkovej réžie a faktúru pripla k tomu. S tým, že by som uviedla, dátum kedy bola prijatá.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    K.A.T.K.A
    Máme jednu nezaplatenú faktúru ešte z roka 2004.
    Oni tvrdia, že ju nemajú a rok 2004 majú už dávno uzavtretý.
    )Ako sa to dá riešiť?????

    Pokiaľ by ste na neuhradenú pohľadávku boli reagovali upomienkou , tak by sa na to prišlo skôr.

    Ja by som postupovala teraz tak , že by som napísala upomienku a na základe tej nech odberateľ odpovedá , že predmetnú fa od Vás neobdržali .... proste dôvod . Odberateľ nech požiada o opis fa a túto nech Vám zaplatí .

    Ak bude odberateľ rozumný tak sa dohodne s dodávateľom ,ak nie , treba napísať , že predmetnú pohľadávku postupujete právnikovi a tým na vymáhanie platby pohľadávky cestou súdu .

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Nuž tak to budú účtovať ako nedaňový náklad, ale to nič na tom nemení, že Vám faktúru nezaplatili. Alebo môžu pak ak sa jedná o väčšiu čiastku podať dodatočné daňové priznanie.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Máme podobný problém. Faktúra bola zaslaná v minulom roku /s.r.o-čke/, bohužiaľ tiež sme im neposielali odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov. Teraz sme to telefonicky urgovali. Tú fa nám chcú zaplatiť, ale tvrdia, že oni si ju nemôžu zaradiť do tohto roku a odrátať si DPH. Ich ekonómka sa chce ubezpečiť, že tak môže urobiť. Ja v tom nevidím problém. Ja neúčtujem s.r.o-čku, tak jej to neviem na 100% povedať. Je v tom nejaký problém?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jankaaa
    Máme podobný problém. Faktúra bola zaslaná v minulom roku /s.r.o-čke/, bohužiaľ tiež sme im neposielali odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov. Teraz sme to telefonicky urgovali. Tú fa nám chcú zaplatiť, ale tvrdia, že oni si ju nemôžu zaradiť do tohto roku a odrátať si DPH. Ich ekonómka sa chce ubezpečiť, že tak môže urobiť. Ja v tom nevidím problém. Ja neúčtujem s.r.o-čku, tak jej to neviem na 100% povedať. Je v tom nejaký problém?
    Ak ste im faktúru zaslali minulého roku, nevidím v tom problém, prečo by ju nemali mať v evidencii roku 2005.
    Naposledy upravil Tweety : 26.04.06 at 06:37

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Jankaaa
    Máme podobný problém. Faktúra bola zaslaná v minulom roku /s.r.o-čke/, bohužiaľ tiež sme im neposielali odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov. Teraz sme to telefonicky urgovali. Tú fa nám chcú zaplatiť, ale tvrdia, že oni si ju nemôžu zaradiť do tohto roku a odrátať si DPH. Ich ekonómka sa chce ubezpečiť, že tak môže urobiť. Ja v tom nevidím problém. Ja neúčtujem s.r.o-čku, tak jej to neviem na 100% povedať. Je v tom nejaký problém?
    aspoň vidno, že odsúhlasenie nie je formalita.
    Tú faktúru im pošli doporučene, daj tam výrazne OPIS (aby si bola krytá a ty)
    Oni si faktúru zaradia podľa dátumu na obálke , nech si ju nechajú na dôkaz, kedy im došla faktúra a DPH si odpočítajú. Čo urobia s nákladmi,.... to už bude ich problém, ako robili rezervy. Ale kvôli DPH si starosti nemusia robiť.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Ahojte.. mám takú prosbu... Mám jednú FA z roku 2003, a jednú FA z roku 2004 stále sa mi presúva v Alfe ako neuhradená čo je v poriadku lebo ani nie sú uhradené do dnes a ani nebudú...
    Neviem ako postupovať, faktúry nie sú vystavené nejakej firme ale len obyčajnej FO, daň sa zaplatila v príslušných rokoch. To je v poriadku, len ako to mať V JÚ v poriadku??? Stále evidovať?? ĎAKUJEM

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    svedia Pozri príspevok
    Ahojte.. mám takú prosbu... Mám jednú FA z roku 2003, a jednú FA z roku 2004 stále sa mi presúva v Alfe ako neuhradená čo je v poriadku lebo ani nie sú uhradené do dnes a ani nebudú...
    Neviem ako postupovať, faktúry nie sú vystavené nejakej firme ale len obyčajnej FO, daň sa zaplatila v príslušných rokoch. To je v poriadku, len ako to mať V JÚ v poriadku??? Stále evidovať?? ĎAKUJEM


    prosím...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.