Zavrieť

Porady

cestovné náhrady (pravidelne dochadzanie do prace)

Dobry den, chcem sa vas spytat ci neexistuje spôsob akym by zamestnavatel mohol uhradit cestovne zamestnankini pri pravidelnom dochadzani do prace, ktora je v inom meste ako je mesto bydliska.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Lokamed
    Dobry den, chcem sa vas spytat ci neexistuje spôsob akym by zamestnavatel mohol uhradit cestovne zamestnankini pri pravidelnom dochadzani do prace, ktora je v inom meste ako je mesto bydliska.
    Jedna z možností je, dávať zamestnankyni mesačne mimoriadne odmeny vo výške cestovného za mesiac. Takto to budú aj daňové náklady na strane zamestnávateľa.

    Alebo jej individuálne preplácať lístky. Ona si tento príjem ale bude musieť zdaniť a zamestnávateľ to bude mať nedaňové náklady.

    Ak zamestnakyňa má nízky príjem, môže prispievať zamestnávateľ zo sociálneho fondu (bližšie podrobnosti nájdeš v zákone o sociálnom fonde alebo si vyhľadaj na porade podľa kľúčových slov: príspevok na dopravu, sociálny fond, ...)
    človiečik Vladimír Ozimý
    no mna by zase zaujimala jedna vec.

    Zivnostnik robi vyskove práce a pracoval

    - na východe cca 30 dni
    - v čechách cca 40 dní

    urobil som mu cesťak na čechy kedže to ma aj velky vplyv na danovy zaklad, bude problem ak sa rozhodneme ze pre SR mu cestak vystavovat nebudem kedze si zoberiem ze to je cca 6000 Sk za tych 30 dní... no a po druhe ako zadefinovat pravidelnost...da sa opriet o zakon o cestovnych nahradach ze pravidelne pracovisko je definovane v paragrafe 2 ods 3 ale co potom ked on ma na zmluve zadefinovane vykon prace na vychode a na druhej v CR...hm to je dilema tym padom je mozne to povazovat za pravidelne pracovisko a vydavky takehoto druhu paragraf 19 ods 1 pismena e neuznava do danovych vydavkov? Som komplikovany ale radsej si to overim

    cestovné náhrady (pravidelne dochadzanie do prace)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.