Zavrieť

Porady

čím vyčistiť linku

Mám kuchynsku linku lesklú čím najlepšie vyčistím otlačky prstov a hlavne prskance od ojeja na skrinke nad šporákom?
Naposledy upravil Dav : 26.04.13 at 22:26
lujza.j si mohla špecifikovať povrch-materiál... "lesklú"...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
Dav Pozri príspevok
Ak to povrch vydrží, tak parný čistič + švédska utierka
Ako čistiť a udržovať lesklé fóliované dvierka?

By nábytok - dobremag.net | Published: Štvrtok, 5. Máj 2011

Kuchyne, kúpeľňový nábytok a ďalší nábytok na ktorom sú osadené lesklé fóliované dvierka vyžaduje pri čistení a bežnej prevádzkovej údržbe oproti nábytku s matným povrchom zvýšenú starostlivosť. Viete ako manipulovať, ako čistiť a ako udržiavať lesklé fóliované dvierka? Tu je niekoľko základných rád, informácií a odporúčaní.

- plocha lesklých fóliovaných dvierok je pri ich výrobe, výrobe samotného nábytku a pri montáži pokrytá transparentnou ochrannou fóliou
- pre dosiahnutie požadovaného lesku je potrebné ochrannú fóliu z fóliovaných dvierok po ukončení montáže veľmi opatrne odstrániť
- po odstránení ochrannej fólie odporúčajú výrobcovia 4 dni vlastný lesklý povrch fólie nečistiť – je to potrebné z dôvodu, aby povrch vlastnej fólie po odstránení ochrannej fólie počas týchto dní vyzrel a nadobudol tak odolnejší povrch
- až po uvedenom čase sa odporúča plochy lesklých fóliovaných dvierok umyť a očistiť tak prípadné nečistoty

- na čistenie lesklých fóliovaných dvierok použite mydlový roztok, čistú jemnú handričku – následne povrch dvierok opláchnite vlažnou vodou a jemne (bez výraznejšieho tlaku na plochu fólie) utrite do sucha
- na čistenie je možné použiť aj bežné saponátové prostriedky bez obsahu piesku, prášku a iných drobných čiastočiek, ktoré by mohli plochu lesklých fóliovaných dvierok poškodiť – poškriabať
- na čistenie lesklých fóliovaných dvierok nie je možné použiť prípravky na báze alkoholu, ani prípravky bieliace, oxidačné prípravky a ani chemické prostriedky (riedidlá …), ktoré reagujú s PVC a narušujú jeho štruktúru

- na čistenie lesklých dvierok nepoužívame ani leštiace emulzie, čistiace prostriedky s ošetrujúcimi voskmi, prostriedky určené na ošetrovanie dreva či parné čističe

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Prostriedok na mastnoty na nábytok. Prostriedkov je v Drogérii nepreberné množstvo - zobrať lupu a prečítať si návody
Peggynka Takže parný čistič-NIE!
Dav A čo tak prečítať si návod na údržbu a čistenie výrobku, tam je to presne na konkrétny materiál

luja5 je offline (nepripojený) luja5

luja5
jarkel Pozri príspevok
Mám kuchynsku linku lesklú čím najlepšie vyčistím otlačky prstov a hlavne prskance od ojeja na skrinke nad šporákom?
Pls. môžem neskôr napísať, čím sa Ti to podarilo vyčistiť? Ď.

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
ak to bude už umyté od mastnoty....vyleštíš prostriedkom na umývanie okien a pretrieš kuch. papierovou utierkou...ja tak doladujem aj kachličky-obklad... clín, ajax....

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
lujza.j Pozri príspevok
ak to bude už umyté od mastnoty....vyleštíš prostriedkom na umývanie okien a pretrieš kuch. papierovou utierkou...ja tak doladujem aj kachličky-obklad... clín, ajax....

  1. lili
    Posted Utorok, 8. Máj 2012 at 1:24 pm | Permalink
    očistila som nové čierne dvierka okenou s papierovym obruskom-ostali mi čmuhy ktoré nejdu dole
    poradte dá sa to ešte opraviť?som zufalá(((

  2. nábytok - dobremag.net
    Posted Utorok, 8. Máj 2012 at 1:47 pm | Permalink
    okena mohla ten povrch jemne “naleptať” … ak sa to stalo, z dvierkami uz nič neurobíte nakolko lesk je iba na povrchu fólie, v priereze je to matný materiál

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Peggynka Pozri príspevok
  1. lili
    Posted Utorok, 8. Máj 2012 at 1:24 pm | Permalink
    očistila som nové čierne dvierka okenou s papierovym obruskom-ostali mi čmuhy ktoré nejdu dole
    poradte dá sa to ešte opraviť?som zufalá(((
  2. nábytok - dobremag.net
    Posted Utorok, 8. Máj 2012 at 1:47 pm | Permalink
    okena mohla ten povrch jemne “naleptať” … ak sa to stalo, z dvierkami uz nič neurobíte nakolko lesk je iba na povrchu fólie, v priereze je to matný materiál
a?

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet Peggynka
No píšeš (prísp.č.8),že vyleštíš prostriedkom na umývanie okien a v tom linku,čo som pridala,píše lili,že očistila dvierka okenou a ostali jej čmuhy.Výrobca jej odpovedal,že okena mohla povrch jemne naleptať...
Nerozumeli sme sa ?

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Peggynka Pozri príspevok
No píšeš (prísp.č.8),že vyleštíš prostriedkom na umývanie okien a v tom linku,čo som pridala,píše lili,že očistila dvierka okenou a ostali jej čmuhy.Výrobca jej odpovedal,že okena mohla povrch jemne naleptať...
Nerozumeli sme sa ?
neviem z akej témy si to vzala...zadávateľka tejto témy neuviedla o aký lesklý materiál sa jedná.....tam kde chodím upratovať...tiež majú lesklý povrch linky ...prebehnem špinu cifom

​do leštím clínom, alebo čo má na okná....
Peggynka Tiež pravda,vzala som to tak,že nový problém-nová linka.Lebo Carmenky z r.1980 niečo vydržali.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.