Zavrieť

Porady

skrátený pracovný čas - dovolenka a stravné lístky

prosím Vás ak mám zamestnankyňu ktorá pracuje 4 hod denne.... má nárok na stravné lístky? a ako je to s dovolenkou? pretože prišla s otázkou prečo nemá nárok na 25 dní dovolenky keďže má 37 rokov. koľko dní dovolenky má nárok?
Ďakujem vopred za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    1. nema narok na stravne listky - §152/ ZP - "...Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. ..."

    2. ma narok na 25 dni dovolenky - nekrati sa z dovodu skrateneho pracovneho casu ... cize ak pracuje 4 hodiny denne, jeden den jej dovolenky su tiez 4 hodiny, nemozes ratat na 8 hodin
    Ďakujem za odpoveď....a ak sme zamestnali končiaceho študenta.... má právo na dovolenku na učenie sa pred štátnicami? prípadne koľko? a zahŕňa sa do základu dovolenky na ktorý má normálne nárok?
    ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    veronika3105 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď....a ak sme zamestnali končiaceho študenta.... má právo na dovolenku na učenie sa pred štátnicami? prípadne koľko? a zahŕňa sa do základu dovolenky na ktorý má normálne nárok?
    ďakujem
    dovolenka na ucenie sa pred statnicami? - ja v zakonniku prace take nieco neviem najst

    ale pozri § 140 zvysovanie kvalifikacie, ak ste so zamestnancom uzavreli dohodu o zvysovani kvalifikacie pracovne volno mu potom mozte dat
    ďakujem ...to asi je o dohode so zamestnávateľom.....a ešte sa vrátim na začiatok....ak by zamestnankyňa robila tri dni v týždni, má 37 rokov a robila by po osem hodín aj tak má nárok na 25 dní dovolenky? dakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zakladny fakt - § 104 - narok na dovolenku je v tyzdnoch

    teda ked zamestnankyna ma narok na 5 tyzdnov a jej jeden pracovny tyzden ma 3 dni, celkovy narok na dovolenku ma 5*3=15dni

    cize, ked si vezme 14 kalendarnych dni dovolenky tak z naroku sa jej odrata len 6 dni (len tie jej pracovne)

    skrátený pracovný čas - dovolenka a stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.