Zavrieť

Porady

Zrusenie zmluvy

Chcel by som sa opytat ohladom zrusenia zmluvy na kupu tovaru. Stala sa nam klasicka situacia: stary otec kupil na predvadzacej akcii "uzasny vysavac + neskutocny riad" za niekolkonasobne navysenu cenu v domnienke, ze sa jedna o skvely obchod. Teraz by sme tuto zmluvu chceli zrusit, ale kedze prepasol 7 dnovu lehotu, tak uz to nie je mozne tak jednoducho. Cast sumy uz zaplatil ako zalohu a teraz by mal doplatit zvysok.

V zmluve sme ale nasli niekolko omylov a konkretne by ma zaujimalo ci sa na ich zaklade da povazovat zmluva za neplatnu? Omyly:
- adresa trvaleho bydliska je napisana s chybou (8 namiesto 9)
- sidlo predavajucej spolocnosti nie je aktualne (den predtym sa prestahovali)

V pripade potreby doplnujucich info pls napiste co treba a skusim odpovedat co najskor.

Vopred dakujem vsetkym za ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tohocasu Pozri príspevok
    Chcel by som sa opytat ohladom zrusenia zmluvy na kupu tovaru. Stala sa nam klasicka situacia: stary otec kupil na predvadzacej akcii "uzasny vysavac + neskutocny riad" za niekolkonasobne navysenu cenu v domnienke, ze sa jedna o skvely obchod. Teraz by sme tuto zmluvu chceli zrusit, ale kedze prepasol 7 dnovu lehotu, tak uz to nie je mozne tak jednoducho. Cast sumy uz zaplatil ako zalohu a teraz by mal doplatit zvysok.

    V zmluve sme ale nasli niekolko omylov a konkretne by ma zaujimalo ci sa na ich zaklade da povazovat zmluva za neplatnu? Omyly:
    - adresa trvaleho bydliska je napisana s chybou (8 namiesto 9)
    - sidlo predavajucej spolocnosti nie je aktualne (den predtym sa prestahovali)

    V pripade potreby doplnujucich info pls napiste co treba a skusim odpovedat co najskor.

    Vopred dakujem vsetkym za ochotu
    Bohužial, ťa nepoteším- uvedené nezrovnalosti,podľa mňa nemajú nejaký závažný vplyv na platnosť uzatvoreného obchodu- škoda,že ste prepásli tú lehotu na zrušenie zmluvy, teraz už podla mňa ostáva len zaplatiť zvyšok a tovar si nechať...

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Okrem zákonom stanovenej lehote odstúpenia od zmluvy, ktorú ste uviedli, ďalším prípadom odstúpenia je prípad ak má vec vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ale pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád kupujúci nemôže vec riadne užívať. Chyby v zmluve, ktoré uvádzate nemajú vplyv na jej neplatnosť, lebo bola podpísaná oboma stranami, t.j. starý otec si ani neskontroloval adresu uvedenú v zmluve a to je jeho chyba. Svojim podpisom súhlasil so všetkým, čo je v zmluve uvedené. V súčasnosti sa začínajú riešiť prípady obchodov v rámci prezentácii, ktoré nielen v Čechách, ale i u nás na Slovensku začínajú hraničiť s trestným právom. Ide tu už o nátlak, zastrašovanie a hrozby. Ale či a vôbec niekto s týmto niečo urobí, je v nedohľadne. Napr.
    http://www.aktuality.sk/clanok/22349...setky-peniaze/
    http://www.aktuality.sk/clanok/22751...tarych-ludoch/

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ja len dúfam, že tých dôchodcov bude stále menej a mali by hlavne deti stále dokolečka poukazovať na prípady, ktoré sa momentálne stávajú a odhovárať ich od prípadných akcií. Obed (pre nich zadarmo) im uvarte radšej vy doma. To a prípadný "darček zadarmo" ich láka najviac!!! Ak už raz niečo podpíšu, len veľmi ťažko sa to potom dá zmeniť. Pokiaľ sú svojprávni, tak s tým len veľmi málo zmôžete. Zákon je v tomto ešte stále "deravý". Je to podobný prípad ako uzatváranie zmlúv s energetickými centrami, ktoré sa tiež veľmi rozmohlo. Proste zmluvy treba čítať, čítať a čítať ak už sa chceme takýchto akcií zúčastniť a v prípade nátlaku, ako je v odkazoch na stránkach, treba okamžite volať políciu, kým sú svedkovia - ostatní prítomní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.