Zavrieť

Porady

Neviete mi náhodou zistiť aké spotrebné dane sa uplatňujú v krajinách V4 - SK, CZ, HU, PL?

ahojte Poraďáci.

Kto sa vyzná v spotrebných daniach a vie mi povedať aké spotrebné dane sa uplatňujú v SK, CZ, HU, PL a aj priložiť nejaký odkaz na podiel týchto spotrebných daní na príjmoch v štátnych rozpočtoch týchto krajín?....

Budem rada ak aspoň na prvú časť tejto otázky mi niekto odpovie...

Vopred ďakujem za odpoveď

eeevelin slov. spotrebné dane nepotrebujem vedieť
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

eeevelin je offline (nepripojený) eeevelin

eeevelin
ďakujem pekne
z tých stránok som čerpala - tam sú zobrazené len harmonizované spotrebné dane, ja by som potrebovala aj tie, ktoré nie sú harmonizované...v jednej bakalárskej práci som sa dočítala, že napríklad v poľsku sa uplatňuje spotrebná daň z kožných výrobkov, hracích automatov, kozmetických výrobkov...a iné.....asi do BP dám iba harmonizované SD...

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
eeevelin Pozri príspevok
ďakujem pekne
z tých stránok som čerpala - tam sú zobrazené len harmonizované spotrebné dane, ja by som potrebovala aj tie, ktoré nie sú harmonizované...v jednej bakalárskej práci som sa dočítala, že napríklad v poľsku sa uplatňuje spotrebná daň z kožných výrobkov, hracích automatov, kozmetických výrobkov...a iné.....asi do BP dám iba harmonizované SD...
Prečo sa zbytočne trápiš s neharmonizovanými spotrebnými daňami, to by si musela podrobne poznať legislatívu spotrebných daní tých členských štátov, ktoré takéto dane uplatňujú. Je dosť toho, čo sa dá napísať o harmonizovaných spotrebných daniach. Pozri podrobne čl. 1 smernice 2008/118/ES.

eeevelin je offline (nepripojený) eeevelin

eeevelin
ja mám vždy tendenciu si všetko komplikovať...ale dobre, počúvnem ťa Excise Duty ......36 strán BP už mam potrebujem ešte spraviť podiel jednotlivých daní na príjmoch štátnych rozpočtov a nakoniec záver: prevládajúce tendencie vo vybraných krajinách ...to bude sranda... Ďakujem všetkým za pomoc

eeevelin je offline (nepripojený) eeevelin

eeevelin
chcem ešte poznamenať mimo tejto témy, že táto stránka: PORADA.sk je super
prostredníctvom Porady, mi veľa ľudí poradilo s otázkami, na ktoré som sama nevedela odpovedať

Ďakujem ľuďom, ktorý založili túto perfektnú stránku. (menšie empatické okienko)

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
eeevelin Pozri príspevok
ja mám vždy tendenciu si všetko komplikovať...ale dobre, počúvnem ťa Excise Duty ......36 strán BP už mam potrebujem ešte spraviť podiel jednotlivých daní na príjmoch štátnych rozpočtov a nakoniec záver: prevládajúce tendencie vo vybraných krajinách ...to bude sranda... Ďakujem všetkým za pomoc
Inak, za I: ČSR sa uplatňovala spotrebná daň až na 15 rôznych komodít, čo je ale zaujímavé, nie na tabakové výrobky, tam sa uplatňoval štátny monopol.
Tú smernicu č. 2003/96/ES si našla a pozrela? Lebo si nereagovala.
eeevelin áno pozerala som túto smernicu..

eeevelin je offline (nepripojený) eeevelin

eeevelin
poraďáci....

vedeli by ste mi povedať....kde nájdem informácie o rozpočtových príjmoch štátov PL, CZ a HU ......potrebujem analyzovať podiel jednotlivých harmonizovaných spotrebných daní na verejných príjmoch.....neviem to nájsť....prosím o moc som v koncoch......je to dosť súrne.......

nechcem údaje v percentách ale potrebujem tieto inf. v peňažných jednotkách

vopred ďakujem za odpoveď
eeevelin http://www.oecd-ilibrary.org/economics/country-statistical-profile-slovak-republic_20752288-table-svk...

Neviete mi náhodou zistiť aké spotrebné dane sa uplatňujú v krajinách V4 - SK, CZ, HU, PL?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.