Zavrieť

Porady

Problém s podnájomníčkou.

Chcem sa opýtať, mám v byte podnájomníčku 3 mesiace. Po 2 mesiacoch bezproblémového užívania začala tvrdiť, že v byte sú ploštice ( z ničoho nič) Ja ako majiteľka som to nahlásila predsedkyni bytového spoločenstva a požiadala som ju o lekárske potvrdenie (nájomníčku) aby som mala istotu, že sa jedná o ploštice. K lekárke ísť odmietla a v celom paneláku nebol nahlásený iný výskyt ploštíc okrem môjho bytu. Ponúkla som jej, že do bytu pošlem deratizačnú službu na obhliadku, čo tiež odmietla s tým že to podľa nej nie je potrebné, že sú to určite ploštice a že ona si samostatne kúpila nejaký postrekový prípravok. Nájomníčka mi stopla platbu nájmu za aktuálny mesiac, chce sa vysťahovať v polke mesiaca ( za ktorý nemá zaplatené) a po mne chce aby som jej vrátila celú kauciu (1 mesačné nájomné) a odôvodňuje to tým, že situácia nevznikla jej vinou a, že v byte sa nedá bývať do konca mesiaca. Okrem toho chce, aby som jej preplatila deratizačný prípravok vo výške 30€. Ako mám teraz postupovať? Ja som jej do užívania dala čistý byt bez akéhokoľvek výskytu parazitov. Kauciu jej samozrejme vrátiť nechcem, keďže nemá zaplatené nájomné za aktuálny mesiac. A tiež jej tvrdenie o výskyte ploštíc sa mi nezdá pravdivé, po tom ked nechcela isť k lekárke a po tom ako odmietla deratizačnú službu. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Podnajomnicka pravdepodobne vymysla,aby nemusela platit a dodrzat zmluvu,ktoru mate uzavretu.
    Ponukla si jej pomoc, tu odmietla.Taktiez odmietla podat nejaky dokaz svojho tvrdenia.
    Niekedy je to tazke dokazat,ale keby boli v byte plostice, tak by sa urcite vyskytovali aj u susedov.
    Urcite by som jej kauciu nevracala,ani nepreplacala derat.pripravok. Ozaj a ukazala Ti vobec pokl.blok, ci ho naozaj kupila?

    Problém s podnájomníčkou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.