Zavrieť

Porady

kupa tovaru od neplatcu DPH v EU

Prosim vas o radu:
Ako je to s DPH v pripade, ked tuzemsky platca DPH nakupuje tovar od neplatcu DPH v EU a tovar predava v tuzemsku?
Pri nakupe v EU staci len doklad z pokladne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

    dajana16
    Naozaj mi neviete poradit?
    Neuplatnuje sa dan, alebo sa musi tuzemsky platca dane zaregisrovat v EU?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    dajana16
    Prosim vas o radu:
    Ako je to s DPH v pripade, ked tuzemsky platca DPH nakupuje tovar od neplatcu DPH v EU a tovar predava v tuzemsku?
    Pri nakupe v EU staci len doklad z pokladne?
    POdľa mňa, nemáte žiadne povinnosti.Keďže je neplatca nedochádza k nadobudnutiu(§11), Miesto dodania je EU (§13/1). Keďže vy to nepredávate tam ale doma, nemáte povinnosť sa tam registrovať. Doklad z ERP by vám mal stačiť. To už je v tomto prípade mimo DPH, musí stačiť pre potrebu zaúčtovania nákladu.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ahojte. Mám takýto prípad. Kúpili sme od fyzickej osoby - neplatcu DPH , z ČR na kúpno-predajnú zmluvu poľnohospodársky stroj. Podlieha táto kúpa zdaneniu, príp. samozdaneniu? Vykazuje sa vo výkaze o DPH? ďakujem.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    milagros208 Pozri príspevok
    Ahojte. Mám takýto prípad. Kúpili sme od fyzickej osoby - neplatcu DPH , z ČR na kúpno-predajnú zmluvu poľnohospodársky stroj. Podlieha táto kúpa zdaneniu, príp. samozdaneniu? Vykazuje sa vo výkaze o DPH? ďakujem.
    Posúvam...

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    milagros208 Pozri príspevok
    Ahojte. Mám takýto prípad. Kúpili sme od fyzickej osoby - neplatcu DPH , z ČR na kúpno-predajnú zmluvu poľnohospodársky stroj. Podlieha táto kúpa zdaneniu, príp. samozdaneniu? Vykazuje sa vo výkaze o DPH? ďakujem.
    Takáto kúpa nie je predmetom dane na Slovensku, nepodlieha samozdaneniu a nevykazuje sa v daňovom priznaní k DPH.

    kupa tovaru od neplatcu DPH v EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.