Zavrieť

Porady

Problem pc po zapnuti zacne startovat 1sek potom sa vypne

POtrebujem radu:
Základná doska GIGABYTE H77-D3H
Procesor Intel Pentium G2130
Operačná pamäť Kingston 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition
po zapnuti zacne startovat 1sek potom sa vypne a o par sekund sa zas snazi nastartovat zas po 1 sek vypne ...
Naposledy upravil Richard : 10.05.13 at 06:27
oserdesku Aj to stihne niečo vypísať na obrazovku, či len zapne zdroj a hneď vyplne?
Zita5 Ja mám ten istý problém.Dnes sa mi naštartoval na 4x.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    Myslím si, že to bude základnou doskou. Ak by to bol zdroj, pravdepodobne by si ho ani nezapol. Ak pamäť, dávalo by to signál, každá základná doska má signalizáciu aby bolo možné rýchlejšie detekovať problém, podľa signalizácie prídeš na poškodený hardware. A piny prepnúť a vynulovať bios pravdepodobne tiež nepomôže, za 1 sekundu sa tvoj pc nedostane ani pred "bránu" biosu. Takže biosom asi tiež nie. Mal som podobný problém. Ostalo mi len podľa socketu, aby ti sedel procesor, kúpiť novú)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ nestihne ani nabehnúť BIOS (teda nezačne ešte ani na obrazovke vypisovať počiatočné posty) - mám podozrenie na poškodený zdroj. Skúsiť vymeniť zdroj a vyskúšať, či nabehne.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Moze byt hocico - poskodena zakladna doska, procesor, pamat. V prvom rade by som okrem uz spominaneho zdroja vyskusal vymenit pamat, potom pozriet dosku ci na nej nie su "napuchnute" kondenzatory (tie male valceky na diske maju napuchutu vrchnu cast - aj ked nove dosky uz maju trochu ine kondenzatory). A este skus reset nastaveni Biosu - prepinac na doske (kde sa nachadza, najdes v manuali od dosky).

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Takže ja som už dnes nezapla , mám v ňom účtovníctvo .........teraz budeme v oprave a bude mi veľmi chýbať ....som zvedavá čo sa dá zachrániť .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Juraj Tlach Ak ide o dáta, báť sa nemusíš. Ak by bol poškodený disk, celý ten štartovací proces by prebehol a pc by sa nevypol
    Zita5 Keďže nemôžem už sem nič pridávať ,tak som založila súvisiacu otázku http://www.porada.sk/t216466-pc-a-zo...-monitore.html
    misoft Pokiaľ si ho ani nezapla - ako som spomínal predtým - bude to asi zdrojom. Nie je to žiadna tragédia - zdroj sa vymení, o nič neprídeš. Jednoducho - PC nemá šťavu .
      zbaliť

    Problem pc po zapnuti zacne startovat 1sek potom sa vypne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.