Zavrieť

Porady

Výpoveď od zamestnávateľa po skončení RD

Dobrý deň. Prosím o radu ako získať čo najviac peňazí :-)
Dňa 31.08.2013 dieťa dovŕši 3 roky. Mala by som nastúpiť do práce, ale ... bola som sa pýtať vo firme, kde som zamestnaná na dobu neurčitú, ale nechcú ma zobrať späť, lebo sú spokojný s tým zamestnancom, ktorý išiel namiesto mňa.
Viem, že mi musia držať miesto z dôvodu ochrannej lehoty. Ale pani mi povedala, že 02.09.2013 ma môžu zobrať, ale 03.09.2013 mi dajú výpoveď.
Prosím o radu ako mám postupovať ? Alebo mám ešte čas to riešiť ? Idem si hľadať prácu, hoci radšej by som bola doma, ale ... potrebujem peniaze
Naposledy upravil Slavka1307 : 10.05.13 at 06:06
Laura1 Ak nastúpite na jeden-dva dni, skúste poprosiť zamestnávateľa, nech Vám dá max. vymeriavací základ. Moja známa mala podobný prípad a po prihlásení na Úrad práce dostala podporu v nezamestnanosti vyše 1.000 eur mesačne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sunny2312 je offline (nepripojený) sunny2312

    sunny2312
    Takýto problém som mala aj ja pred pár rokmi. Podnik bol v ťažkostiach, po RD som nastúpila do práce a dostala som hneď výpoveď. Nahlásila som sa na ÚP, požiadala som o podporu v nezamestnanosti, keďže som mala odrobených aj s materskou 10 rokov. Vyšla pekná suma, takže pol roka som si pomaly hľadala prácu.

    Výpoveď od zamestnávateľa po skončení RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.