Zavrieť

Porady

Moze za tychto okolnosti nebyt vodomer chybny?

Zdravim! Moj vodomer v sachte RD sa toci v niekolosekundovych intervaloch dopredu a dozadu bez akehokolvek odberu vody. Dopredu vsak viac, co robi asi 2-3 kubiky vody tyzdenne navyse. Ten rozdiel viem z toho, ze v dome sa nebyva, je tam pohyb iba cez vikendy. Ked zavriem ventil v sachte, tak sa samozrejme prestane. Ked zavriem ventil v dome a v sachte otvorim, tak sa tiez nehybe, takze unik po ceste do domu neni. Ked ale otvorim domovy ventil, zas sa zacne tocit. Podstatna informacia: mame cisticku a do nej nejde ani kvapka, takze ani wc neprepusta ani baterie. Vodarne mi po telefonate a mailovej komunikacii 3x zdoraznili, ze ked preskusanie povie, ze vodomer je v poriadku, tak si to zaplatim - asi 145EUR a este hrozi, ze ho dostanem aj naspat. Kedze je to 3/4 mojej materskej, tak sa pytam: moze byt chyba aj v niecom inom ako v meradle? Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    V některých případech je možné, že pohyb rotačních ukazatelů mění směr otáčení (otáčí se střídavě ve směru a proti směru hodinových ručiček). Takovéto chování vodoměru je důsledkem přítomnosti vzduchu v rozvodu za vodoměrem, kde vlivem kolísání hydrodynamického přetlaku ve vodovodní síti, dochází k jeho stlačování a rozpínání a tím ke změnám proudění vody přes vodoměr, což však ještě nepotvrzuje výskyt poruchy. Pro získání představy o těsnosti rozvodů za vodoměrem, doporučujeme důkladně odvzdušnit rozvodný systém a provést výše uvedené kontrolní měření.
    miax a je v takomto pripade teda mozne, ze nabieha spotreba? nehybalo by sa to koliesko tam a spat o rovnaky usek?
    Peggynka Nabieha spotreba.Koliesko sa otáča v závislosti od tlaku,takže sa nehýbe o rovnaký úsek.

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    zavretý ventil v dome - stojí
    otvorený ventil v dome - točí sa
    =
    za tým ventilom vyteká voda

    ešte raz sa pozeraj 15 minút na vodomer, lebo dopredu / dozadu aby sa točil, to by v sieti musel tlak dosť kolísať a pochybujem, že by blízko teba bol taký veľký rázový odber, že by vodný stĺpec vodojeme nevyrovnal pokles tlaku (a to by si ešte ty musela mať doma vzdušník - čo je na vodovode zo siete blbosť )

    Jedine si to viem tak predstaviť, že vodovod nemá vodojem, ale beží priamo na čerpadlo a vzdušník - vtedy pripustím kolísanie tlaku max okolo 1 atmosféry


    ////////////////////////
    videjko sa dá cez formátovanie , viac , prílohy , prechádzať , stiahnuť

    //////////////////////////////////////

    síce to bolo 1,5m pod zemou, ale v robote nám kedysi utekalo nejakých 100 kubíkov denne a kedže tam bol beton )na šírku od zvislice poruchy asi do 4 metrov ) , na povrchu nebolo nič vidieť
    Naposledy upravil julysak : 13.05.13 at 07:02
    Radiátory.png  
    miax ak v dome vyteka, tak preco do cisticky nic netecie? tych cca 70m3 vody by som hadam niekde zbadala, keby vytekala do steny, alebo podlahy. na vodomer som pozerala uz zopar krat a kolise stale rovnako. aj som si to nahrala na mobil, aby som sa s niekym vedela poradit. sem sa neda pridat video?

    Moze za tychto okolnosti nebyt vodomer chybny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.