Zavrieť

Porady

chybny vodomer?

torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

Dobry den,
mame problem, za tento kvartal sme dostali ucet od vodarni za spotrebu vody 70 kubikov, co je skoro 3 nasobok toho co nam chodilo doteraz.
Mozete mi poradit ako mam postupovat. Volal som na vodarne, tam mi povedali, ze mozu dat hodiny premerat, lenze ak sa ukaze ze hodiny su ok, tak zaplatim 100 eur.
Uz som skusal pozorovat vodomer tak, ze sme nepustali nikde vodu, cierna rucicka sa nepohla, tymto som dokazal, ze voda neunika cez nejaku trhlinu.
Dalej som skusal, ze kolko vody spotrebujeme pri ktorej cinnosti, ale neprisiel som na nic co by mohlo sposobit narast spotreby vody o 40 kubikov.
Neviete mi prosim niekto poradit?
Vopred dakujem a prajem pekny den.
Tomas
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nepreteka vam nahodou WC ?
to vie riadne navysit spotrebu...

pripadne si skontroluj aj spätne odpocty, ci ste sa nahodou nepomylili
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

nie, nepreteka, a keby aj hej, 40000 by to zrejme nespravilo. Pozeral som si spotrebu 3 roky dozadu, najviac sme doteraz mali 40 kubikov, lenze vtedy bol prasknute rura v sachte.

Naozaj si neviem predstavit kde by sme minuly 70 000 litrov vody :-)


Tomas
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Od kedy vám vodári dali ten vodomer, ktorý vám nameral taký prietok vody? Každých šesť rokov by sa mal meniť. Starosť vodárov. Na nich je dôkazné bremeno, oni predávajú vodu aj účtujú náklady za vodné a stočné.
1 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

prepac, ak som zle formuloval svoju odpoved.
0 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

novy vodomer mame od februara 2010. Predchadzajuci kvartal sme mali 26 kubikov (maj - august - cize leto kedy sa mina vody najviac).
Od augusta do novembra mam 70 kubikov. Teraz chodim do sachty uz pomaly kazdy den, prvych 5 tyzdnov sme mali spotrebu 20 kubikov, za posledny tyzden 1,5 kubika, je to divne... nerobime nic odlisne.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Iba tak sa opýtam, koľko je vás členov domácnosti a koľko z toho nežnejšej polovičky?
Pretože tých 70 m3 je nižšia spotreba dvojčlennej rodiny.
2 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

ahojte,

sme 3 dospeli a 2 deti, druhe sa narodilo tesne po skonceni posledneho kvartalu, cize nemoze byt jeho spotreba zaratana do 70 kubikov.

Co sa tyka tej spotreby, mna najviac zaskocilo, ze za posledne 3 roky sme mali stale okolo 30 kubikov spotrebu a teraz sme naozaj nerobili nic ine a stuplo to na 70. Keby to tak bolo stale, neriesim :-)


Dakujem za reakciu.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mne sa nezdá veľa pre 3 res. 4 člennú rodinu 70 m3. Ale ak si presvedčený, že je veľká spotreba, žiadaj o premeranie presnosti merania spotreby vody na merači vodárov. Keď ale bude zistené,že merač merač vyhovuje , tak zaplatíš za prekontrolovanie cca 100 Euro.
Keď si zoberieš minimálnu spotrebu vody za mesiac na osobu asi 1,6 m3, tak ten rozdiel nie je taký veľký.
Určite sa u Vás viacej pralo, keď pribudlo malé dieťatko.
1 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

dakujem za reakciu,

no druhe babo sa nam narodilo az po tom co skoncilo meranie, cize do zvysenia spotreby sa nepocita.

Predtym sme mavali kvartalne spotrebu do 30 kubikov, teraz nam to prvy krat vybehlo znicoho nic na 70 kubikov, preto ma to zarazilo.

O tych 100 eurach za prekontrolovanie viem, asi to dam spravit, len som sa chcel pred tym poradit, ze ci sa nieco podobne niekomu nestalo, mozno je predsa len chyba niekde u nas a nie na hodinach. 250 eur s ami nechce platit :-) (faktura+kontrola vodomeru)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zrovana pred pár minútami som otvoril obálku od vodárni .Za štvrťrok nám naúčtovali presne 70m3.
4 členná rodina.aj keď väčšinou to býva okolo 50m3.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
torr Pozri príspevok
dakujem za reakciu,

no druhe babo sa nam narodilo az po tom co skoncilo meranie, cize do zvysenia spotreby sa nepocita.

Predtym sme mavali kvartalne spotrebu do 30 kubikov, teraz nam to prvy krat vybehlo znicoho nic na 70 kubikov, preto ma to zarazilo.

O tych 100 eurach za prekontrolovanie viem, asi to dam spravit, len som sa chcel pred tym poradit, ze ci sa nieco podobne niekomu nestalo, mozno je predsa len chyba niekde u nas a nie na hodinach. 250 eur s ami nechce platit :-) (faktura+kontrola vodomeru)
Dá sa to premerať aj doma ,ak máte 200 litrový sud,tak 5 sudov je kubík.
2 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

hehe,

tusil zacali v ramci setrenia pouzivat templates ;-)

a ak sa smiem spytat, zaplatis to, alebo budes nejakym sposobm riesit preco ten narast? Uz ste niekedy mali taku spotrebu?

Prajem pekny den
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

torr Pozri príspevok
novy vodomer mame od februara 2010. Predchadzajuci kvartal sme mali 26 kubikov (maj - august - cize leto kedy sa mina vody najviac).
Od augusta do novembra mam 70 kubikov. Teraz chodim do sachty uz pomaly kazdy den, prvych 5 tyzdnov sme mali spotrebu 20 kubikov, za posledny tyzden 1,5 kubika, je to divne... nerobime nic odlisne.
A nemohol byť vadný ten do februára?
0 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

dakujem za reakciu

pred tym nam menili hodiny v novembri 2009 kvoli tomu, ze bola porucha v sachte. Za cas kedy boli predhcadzajuce hodiny sme mavali spotrebu okolo 30 kubikov.

Po tom co nam dali nove hodiny bola takisto spotreba vzdy okolo 30 kubikov.

Cize je jedno ake boli hodiny, vzdy to bolo okolo 30 kubikov

Tomas
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
OPRAVUJEM
SORRY bolo to 36 m3 .....70 bol odpočet.predtým cez leto a jar 42m3 -48m3 a to sme párkrát napúštali detský bazén.
0 0
torr torr

torr je offline (nepripojený) torr

no jo, bohuzial u mna je to tych 70 kubikov a to sme cez leto tiez napustali bazen a bolo to menej.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

220870 Pozri príspevok
Dá sa to premerať aj doma ,ak máte 200 litrový sud,tak 5 sudov je kubík.
A potom do hrnca na varenie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Odporučím vám skôr ako sa začnete naťahovať s vodárňami poinformovať sa na SOI.Poradia aj telefonicky.Na ich stránkach nájdete telefónne čísla.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

torr Pozri príspevok
dakujem za reakciu

pred tym nam menili hodiny v novembri 2009 kvoli tomu, ze bola porucha v sachte. Za cas kedy boli predhcadzajuce hodiny sme mavali spotrebu okolo 30 kubikov.

Po tom co nam dali nove hodiny bola takisto spotreba vzdy okolo 30 kubikov.

Cize je jedno ake boli hodiny, vzdy to bolo okolo 30 kubikov

Tomas
V novembri 2009 vám vymenili vodomer pre poruchu. Prečo vám menili vo februári 2010?

Vždy bolo 30 m3. Za rok, pol roka, štvrť roka, mesiac?
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
torr Pozri príspevok
Dobry den,
mame problem, za tento kvartal sme dostali ucet od vodarni za spotrebu vody 70 kubikov, co je skoro 3 nasobok toho co nam chodilo doteraz.
Mozete mi poradit ako mam postupovat. Volal som na vodarne, tam mi povedali, ze mozu dat hodiny premerat, lenze ak sa ukaze ze hodiny su ok, tak zaplatim 100 eur.
Uz som skusal pozorovat vodomer tak, ze sme nepustali nikde vodu, cierna rucicka sa nepohla, tymto som dokazal, ze voda neunika cez nejaku trhlinu.
Dalej som skusal, ze kolko vody spotrebujeme pri ktorej cinnosti, ale neprisiel som na nic co by mohlo sposobit narast spotreby vody o 40 kubikov.
Neviete mi prosim niekto poradit?
Vopred dakujem a prajem pekny den.
Tomas
Neviem či bývate v rodinnom dome, ak by bolo prasknute potrubie, niekde na pozemku medzi sachtou a domom... a unik by bol tak maly, ze by sa nedal spozorovat na rucicke, ale dlhodobo sa prejavi?... ale zas na druhej strane.. pri velmi malych prietokoch sa chyba meraca blizi k minus100% ťažko povedať...


alebo viete co skuste?
najdite minimalny prietok (Qmin) meraca... navyse ste mali 40m3 litrov vody za 3 mesiace.. to je cca 0,02 m3/h (taketo Qmin mavaju hodnoty meracov ).. a taketo male prietoky sa nedaju pozorovat na rucickach... skuste pozret vecer vsetky rucicky a potom rano (a nepustajte vodu)... ak sa rucicky pohnu, tak mate unik
Naposledy upravil patrixo : 20.12.10 at 17:12
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať