Zavrieť

Porady

zalozenie s.r.o

Dobry den , mal by som par otazok, ktoré sa týka zakladania s.r.o , mame v plane si zalozit s.r.o ja , brat a otec , ja som student vysokej skoly , brat teraz maturuje ale hned po maturitach chce zacat pracovat , a otec je na invalidnim dôchodku , moja otazky su co je vyhodnejsie z hladiska platenia dani a odvodov ?koho je lepsie uviest ako konatela ? ako budu ostatny spolocnici figurovat vo firme neviem pochopit ako by sa to dalo vsetko sklbit tak aby to bolo dobre tak aby som ja neprisiel o vyhody studenta , otec o invalidny dochodok a brat aby mal co najmensie alebo ziadne odvody , ako to je zo zaciatocnim vkladom (min 5000 eur) moze sa tento vklad pouzit na nakup naradia ? alebo musi ostat vo firme? a este sa chcem opytat ci je mozne dostat aj zaciatocny prispevok na podnikanie ako je to pri zivnosi, vopred prepacte ak su niektore otazky primitivne ale nemam skusenosti z takymito vecami , dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Takže pekne po poriadku. Čo sa týka založenia s.r.o., tak kto bude konateľom, to je len na Vašom rozhodnutí. Z hľadiska platenia odvodov je výhodné založiť s.r.o., pretože ak sa vo svojej s.r.o. nezamestnáte, tak nie ste povinní platiť žiadne odvody. A o žiadne výhody študenta a inv. dôchodcu by ste v tomto prípade neprišli. Zákl. imanie sa môže použiť na nákup náradia. Áno, je možnosť získať dotáciu z UPSVaR, informujte sa na Vašom UPSVaRe o možnostiach dotácie príspevku na začatie podnikania.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    iba doplním....
    od 01052013 už ani konateľ i bez príjmu za prácu konateľa nemôže byť v evidencii uchádzačov o zamestnanie......
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Mila prosím ťa, ten návrh prešiel? Nedávno kdesi v príspevku od tweety som čitala, že aj po 1.5.2013 je možné pracovať na dohodu a byť evidovaný na úrade práce. Alebo som to zle pochopila? Neviem ten príspevok nájsť.
    avalik mondes, byt konatelom je jedna vec a praca na dohodu je druha vec ...
    sushka návrh zákona prešiel, ale podľa tohto článku p.Mihála http://blog.etrend.sk/mihalblog/2013...-kapitalistov/
    je to možné pri kombinácii konateľ /a aj spoločník s.r.o/ bez príjmu+práca na dohodu do výšky 145,93 EUR/mesačne
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.