Zavrieť

Porady

Systém jedna otázka - jedna odpoveď

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pre novú poradu sa ustanovili nové spôsoby, niekde je to fakt dobré, ak je na jednu otázku jedna odpoveď (napr. aká múku použiť pre kysnuté cesto). V ekonomike nie sú veci čierno-biele, často treba položiť nové a nové otázky, kým sa pýtajúci dopracuje k vyčerpávajúcej odpovedi.

Ako sa téma stáva nezrozumiteľou pre neskôr sa pripojivších vidieť v otázke
http://www.porada.sk/t216496-ale-pre...predcasne.html
(ako aj ja som spočiatku nechápala)

začiatok tu
http://www.porada.sk/t216490-dobry-d...ml#post2354019

Nie každý vie hneď priradiť "súvisiacu otázku" tam, kam patrí ...

-----------
Úprava moderátorom: vzhľadom na to, že názov aj obsah tohoto príspevku je nepravdiví je téma uzavretá aby nemýlila ďalších.
Na Porade máme princíp jedna otázka = jedna téma, nikto nelimituje počet odpovedí
Naposledy upravil Richard : 25.05.13 at 16:35
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

aj mne sa tento systém zdá veľmi neprehľadný - nedokážem sa prepracovať k správnej odpovedi, ak je. A nie je vždy vhodné svoju odpoveď doplňať.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám ten istý názor. Ťažko sa v tom orientuje. Ak aj doplním napr. svoju odpoveď a potom je ešte viac iných príspevkov, nikto si to doplnenie ani nemusí všimnúť. Lepšie je pridať ďalšiu odpoveď.
7 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Urcite to Richard myslel dobre,aby bol na novej Porade prehlad a poriadok.
Ale vznika chaos,ludia fungovanie "Otazky" nechapu,chcu reagovat vo svojej teme a ked nevidia moznost "odpovedat",tak zakladaju nasledne nove a nove temy. /Otazky/
Tie su potom bez hlavy a paty,lebo kto nahodou necital predoslu temu, tak netusi o com nova tema je /chyba jej uvodny prispevok s vysvetlenim problemu/.

Niekto z Poradakov odpovie v prvej teme, niekto v druhej /lebo netusi, ze existuje predosla/ a niekto,kto natrafi na druhu polovicu,tak by aj mozno odpovedal,ale opis problemu,ci otazka je v prvej teme...
Takychto "rozdvojenych" tem je tu uz dost a to este len zaciname.

Ak to bude takto pokracovat,tak tu bude este vacsi chaos,ako v starej Porade.

Treba s tym nieco urobit,aby aj menej pocitacovo zdatni ludia dokazali s Poradou pracovat intuitivne...

DOPLNENIE : ...a zas nam pribudla dalsia taka temicka : http://www.porada.sk/t215415-odstupe...ej-zmluvy.html
Naposledy upravil arizona : 17.05.13 at 15:39
10 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tak, tak, Janka, ty si presne utrafila "hlavičku po klinčeku" ....
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no a ja som si dnes dala jednu tému usporiadať podľa pridelených bodov - tak to bol iný chaos
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... pomaly uplynie 3. týždeň fungovania Novej porady, ale žiadny prínos v sprehľadnení tém som zaťiaľ nepostrehol, a rozhodne som nepostrehol ani kvalitatívny posun v úrovni príspevkov ...
7 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

áno, áno, áno, všetkým za príspevky v tejto téme, preboha Vás prosím, Vás najaktívnejsích členov, zariadte, aby sa stará porada vrátila, lebo mna fyzicky i psychicky strašne vyčerpáva volačo tu napísať a stále som nepochopila ten systém odpovedí, komentárov a neviemčoho v tejto novej porade,......presne ako v téme, ktorá je zadaná, potom na pokračovanie je vytvorená nová tema a vlastne relevantná odpoved nikde.....
4 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

aj ja zakladam nove temy o tom istom
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

system je vylepsovat otazky a vylepsovat odpovede ... do komentarov pisat "doplnil som odpoved" tym sa tema posunie a aj ti co prispeli dostanu notifikaciu

komentarom k otazke vyziadat upresnenie otazky
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nefungovali nam suvisiace otazky, takze tu vznikol trochu chaos.

Dalsi problem je ze ludia maju pri zadavani priklad ako sa pise otazka, ale aj napriek tomu davaju otazky heslovite, co znamena ze z otazky netusite o com presne je musite napisat podrobne zadanie.
Budeme to vsak vylepsovat, spravime prvy krok kde si to dotycny musi nastudovat, aby sme tu nemali 100x otazku "Dochodca dohodar" "Materska" .... ale aby sme mali z nazvu aspon zrejme o com ta otazka bude...

Otazky musia byt poriadne napisane.

Dalsi problem je aj samotny popis, niekedy je to lenivost, niekedy nevedomost ale ludia nepisu poriadne vsetky okolnosti k otazke.

Takze tieto okolnosti sa maju vyziadat cez komentare. Rovnako ma fungovat upresnenie odpovedi.

Ciel je jasny: Komplexna otazka a k tomu komplexna odpoved (pripadne viac odpovedi od roznych odpovedajucich).
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pokial to ja sledujem tak drviva vacsina ludi hned pochopi komentare a pyta sa cez komentare doplnujuce otazky, resp. upresnenia.
To ze to par ludi nepochopi sa budeme snazit vylepsit, ale vzdy sa najde niekto kto stlaci prve tlacitko co najde a bez rozmyslu prida suvisiacu otazku namiesto komentara.

Castokrat je vsak prospesne zalozit suvisiacu otazku, ak je tato otazka samostatna a samostatne aj pochopitelna a inak by zbytocne zahlcovala povodnu otazku (na toto su suvisiace otazky aj urcene)
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

A v tomto ja vidím problém, komentovanie nespôsobí, že sa otázka dostane medzi nové a teda postupne zapadá prachom, a možno niekto, kto by vedel pomôcť odpoveďou, o otázke ani nevie.. Notifikáciu dostanú len tí, ktorí do témy prispeli, a možno už viac k tomu nemajú.. A ten, kto sa pýtal nič nevyriešil, a založí novú otázku o tom istom..
3 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Oki chápem, nemáme toto dotiahnuté môžem dočasne spraviť že aj komentáre tému posunú, ale propagáciu otázky chcem spraviť iným spôsobom ako posúvaním, popisujem to v jednej samostatnej téme o posúvaní (vylepšenie otázky, odpovede, zdielanie, zasluhovost: minutie bodov na posunutie atd.)
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Richard, myslím že táto nová koncepcia / metodika / forma alebo nový vzhľad ako si to nazval ty - to by sa osvedčilo skôr v Drakovi, tam je odpovedajúci len jeden alebo dvaja, tak to môže byť systém otázka - odpoved.

ale myslím si, že v tejto verejnej porade je tento nový systém mätúci, chaotický a nevhodný, v "starej" porade sme neraz ku správnemu riešeniu dospeli dialógom, viacerými príspevkami, debatou a podobne, dokonca nie vždy bolo správne len jedno-jediné riešenie, čo DU - to iný prístup...

preto táto nová tvár porady je prílišná iniciatíva, ktorá nebola veľmi na osoh.
ťažko sa mi na toto zvyká, tiež patrím medzi tých, čo sa radšej odsurfujú inam... :-(
6 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja eda neviem, ale čo tym ziskam, ked vylepším svoju otazku, nijako ju tym neposuniem, len zmením povodnu otazku, tým padom aj odpovede na povodnu stratia svoju podsatu
6 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Richard
Oki chápem, nemáme toto dotiahnuté môžem dočasne spraviť že aj komentáre tému posunú, ale propagáciu otázky chcem spraviť iným spôsobom ako posúvaním, popisujem to v jednej samostatnej téme o posúvaní (vylepšenie otázky, odpovede, zdielanie, zasluhovost: minutie bodov na posunutie atd.)
Bolo to škoda púšťať, keď je toľko vecí nedotiahnutých
3 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Darina1234
ja eda neviem, ale čo tym ziskam, ked vylepším svoju otazku, nijako ju tym neposuniem, len zmením povodnu otazku, tým padom aj odpovede na povodnu stratia svoju podsatu
Pokiaľ nepríde nijaký impulz napr. doplnenie štartovacích faktov, tak nemám čo vylepšovať svoju odpoveď - veď vari v prvej odpovedi napíšem VŠETKO čo k tomu viem

by teda malo byť zvlášť a potom zvlášť aj moja odpoveď na ne
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes som prispela do tejto témy http://www.porada.sk/t216877-mrp-a-typ-dph.html , keďže som už raz odpovedala, tak len formou komentára. Otázka ostala na 10 -tej strane, takže nikto si ju už pravdepodobne nevšimne.. Do témy prispela okrem zadávateľky a mňa len Dav, takže len nám budú chodiť notifikácie, a len my tri si budeme vymieňať názory..
3 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

To isté sa stalo mne včera. Odpoveď nemohla nájsť ani zadávateľka otázky.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
julysak
Darina1234
ja eda neviem, ale čo tym ziskam, ked vylepším svoju otazku, nijako ju tym neposuniem, len zmením povodnu otazku, tým padom aj odpovede na povodnu stratia svoju podsatu
Pokiaľ nepríde nijaký impulz napr. doplnenie štartovacích faktov, tak nemám čo vylepšovať svoju odpoveď - veď vari v prvej odpovedi napíšem VŠETKO čo k tomu viem

by teda malo byť zvlášť a potom zvlášť aj moja odpoveď na ne
No áno, veď tak to bolo predtým.
Ale teraz zadávateľ doplní otázku, ja "doplním"(vylepším) odpoveď. Zadávateľ zase niečo doplní k pôvodnej otázke, Lebo on to myslel inak. A zase odpoveď na vylepšenú otázku. Nakoniec nebude vedieť načo bola tá najlepšia odpoveď sformulovaná.
Chronológia ide k čertu. Hlavne, že to bude prehľadné.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať