Zavrieť

Porady

Jedna služobná cesta pre dve firmy...??

Neviem si dať rady. Zamestnanci išli jedným služobným autom na montáže do Rakúska a Švajčiarska, pričom práce v Rakúsku sú pre jednu firmu a práce vo Švajčiarsku pre druhú firmu, takže tú jednu služobnú cestu mi treba nejako rozdeliť. Práce v Rakúsku aj všetky doklady s tým súvisiace sú na jednu firmu a práce vo Švajčiarsku zase aj so všetkými dokladmi za ubytovanie a tak sú vedené na druhú firmu.
Je vôbec možné ukončiť služobnú cestu niekde v Rakúsku? Ako sa potom akože dostali naspäť? A ako sa dostali do Švajčiarska? Môžem jednoducho tú jednu služobnú cestu rozdeliť s tým, že skončí niekde v zahraničí?
Auto je majetkom jednej firmy, tej druhej firme to auto zapožičiava. A zamestnanci sú v oboch firmách na dohody.
Nemáte s tým niekto skúsenosti? Prosím help!
Šéf chce dnes vyhodnotenie cesty a ja s tým neviem pohnúť.
Silvia
Naposledy upravil Socha : 20.04.05 at 04:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já by som vyfakturovala použitie motorového vozidla za odvoz a dovoz montérov tej firme , ktorá nevlastní auto .

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ja by som to urobil inak - potreboval by som ale vedieť viac.

    takže Rakúsko napríklad: prechod hraníc 1.4.2005 o 8,00, cesta trvala 3 hod.,skončenie prác v Rakúsku 4.4. o 16,00. dal by som im zahraničné cestovné plné na 4 dni, s tým, že prechod domov cez hranice by bol 19,00

    Švajčiarsko: odchod 1.4.2005 o 8,00 - prerušenie ZSC 1.4.2005 o 11,00 - pokračovanie ZSC 4.4.2005 o 16,00 - dokončenie 9.4.2005 o 13,00. tu je to na vás a na zmluve, čo môžete všetko dávať do nákladov na prefakturáciu. ak dáte duplicitne 25% stravného za deň 1.4.2005 - nič sa nestane - ale nerobil by som to kvôli zachovaniu dobrého mena firmy - proste by som dal do nákladov len stravné a náklady za dni od 4.4. - 9.4. - to jest 5 celých dní a jeden 50% náhrad + samozrejme všetky ostatné výlohy, čo sú dohodnuté v zmluve o poskytovaní služieb.

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    tibor
    ja by som to urobil inak - potreboval by som ale vedieť viac.

    takže Rakúsko napríklad: prechod hraníc 1.4.2005 o 8,00, cesta trvala 3 hod.,skončenie prác v Rakúsku 4.4. o 16,00. dal by som im zahraničné cestovné plné na 4 dni, s tým, že prechod domov cez hranice by bol 19,00

    Švajčiarsko: odchod 1.4.2005 o 8,00 - prerušenie ZSC 1.4.2005 o 11,00 - pokračovanie ZSC 4.4.2005 o 16,00 - dokončenie 9.4.2005 o 13,00. tu je to na vás a na zmluve, čo môžete všetko dávať do nákladov na prefakturáciu. ak dáte duplicitne 25% stravného za deň 1.4.2005 - nič sa nestane - ale nerobil by som to kvôli zachovaniu dobrého mena firmy - proste by som dal do nákladov len stravné a náklady za dni od 4.4. - 9.4. - to jest 5 celých dní a jeden 50% náhrad + samozrejme všetky ostatné výlohy, čo sú dohodnuté v zmluve o poskytovaní služieb.
    To ma nenapadlo. Je to celkom dobré riešenie, lebo mám aj tankovanie a úhrady cez kartu, ktoré mi musia sedieť s jednotlivými dňami služobnej cesty. Na auto je urobená zmluva o zapožiačaní vozidla a prepočítava sa len náhrada PHM za ubehnuté km. A v každom prípade musí ísť o cesťáky, resp. vyúčtovanie služobnej cesty, nie cez faktúry. Idem to vyskúšať, ako mi to vyjde.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    prečo skúšať? proste to tak urob...

    daj ale popis presne ak to robíš do nejakého interného dokladu či smernice, kde to bude riadne vysvetlené a postupuj podľa toho presne aj v nasledujúcich podobných prípadoch...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte by si mohla napísať , že kto fakturuje práce .

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Zita5
    Ešte by si mohla napísať , že kto fakturuje práce .
    Dodávku zariadenia aj s montážou v oboch štátoch fakturuje Rakúskej aj Švajčiarskej firme len firma A. Firma B na základe vyúčtovania cestovných nákladov fakturuje tieto náklady potom firme A. Len niektoré cesty je lepšie keď idú priamo cez firmu A, preto takého čachre-machre. V podstate ide o malý tunelík medzi firmami. Šéfstvo si niečo vymysí, a ty človiečik sa tráp.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Akosi sa to motá . A ako potom rozdeľujú zisk ?

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Ide o to, že v jednej firme sú dvaja spoločníci, z toho jeden je z Nemecka, ktorý sem príde raz do roka a aby sa veľmi nenabalil, tak sa vytvorila ešte jedna firma, o ktorej nevie, a tam sa nejaké peniažky prelievajú.

    Jedna služobná cesta pre dve firmy...??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.