Zavrieť

Porady

problém s monitorom

Pri reštarte pc mi naskočí farebný monitor.Pc musím potom vypnúť a počkať nejaký čas.Potom je možné pc riadne zapnúť.Toto sa prejavuje od doby čo mám internet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Internet s monitorom nemá nič spoločné! A pochybujem, že máš ČB monitor - Pokiaľ reštartuješ PC (tzv. horúce spustenie) - všetko sa "vynuluje", PC nabieha ako od začiatku - teda inicializácia BIOSu, zavádzač OS, aplikácie.
    Toto ti bude spôsobovať asi chybná grafika.
    Skús vyskúšať GK (tvoju) v inom PC, alebo vyskúšať inú GK v tvojom PC.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mám problém s PC. V poslednom čase po každom spustení a nabehnutí stránky v PC ťukne a obrazovka sa na bokoch zúži o 2cm. Potom za krátku dobu zase v PC ťukne a obrazovka sa roztiahne na pôvodnú šírku. Niekedy to spraví počas používania PC viac krát, niekedy iba raz V čom je problém? PC je nový - od decembra.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Monitor máš klasický?
    Ak áno - odchádza monitor.
    wagner Klasický monitor - má 6 rokov. To by mal tak rýchlo odísť?
    misoft 6 rokov na klasický monitor je viac-menej dosť.
    pavles1 Keď to vydáva zvuk "ťuknutia" a obrazovka sa po bokoch zúži alebo inokedy zas rozšíri, tak to vyzerá na problém komunikácie grafickej karty a monitora. Normálne k tomuto javu dochádza, napr. keď grafická karta mení frekvenciu alebo rozlíšenie obrazu určené pre monitor. Možno grafická karta v tom novom PC vysiela frekvenciu a rozlíšenie, ktoré tvoj starý monitor nezvláda. Skús nastaviť frekvenciu zobrazovania na nižšiu hodnotu, napr.60 alebo 75 Hz a rozlíšenie na nižšiu hodnotu, napr. 1024x768 bodov, ak to operačný systém dovolí. A ak to nebude spôsobovať tebou popísané problémy, tak môžeš postupne zvyšovať frekvenciu a rozlíšenie.
    wagner A ešte keby si mi poradil kde tú frekvenciu nastavím, lebo ja som neni taká múdra v PC.
    misoft Klik PTM na voľné miesto plochy - Rozlíšenie obrazovky - tam by mala byť ponuka aj pre zmenu frekvencie, pokiaľ nebude - klik na Rozšírené nastavenie a pod záložkou Monitor to nájdeš.
      zbaliť

    pavles1 je offline (nepripojený) pavles1

    pavles1
    To by mohlo spôsobovať aj zariadenie na pripojenie k internetu, napr. dodatočne vložená sieťová karta do PCI slotu, do PCMCIA slotu, prípadne možno aj do USB portu. Skús to zariadenie načas vybrať z počítača, aby si videl, či je to tým.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.