Zavrieť

Porady

Mila123 spĺňaš podmienku 270 dní nemocenského poistenia za posledné 2 roky???
termín pôrodu je kedy?
zuzulien Nespĺňal..nestiham...termín sept.2013....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Nárok na materské by si mala vtedy, ak by si si spätne 270 dní platila nemocenské do SP. Ak si to nerobila, nárok na materské ti nevznikol, od začiatku budeš poberať rodičovský príspevok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzulien Neplatila som si spätne 270 dni....a kde sa prihlasuje na ten rodičovský príspevok...kto ho vypláca...treba na to este niečo spĺňať,alebo toto dostanem automaticky po podaní žiadosti..ďakujem za odpovede..mám sro 2 rok..pred tým som mala súbeh živnosti a sro 1 rok..
    mondes RP vypláca UPSVaR a na to máš nárok automaticky po podaní žiadosti. Ale predsa musíš splniť jednu podmienku. Musíš porodiť bábätko. :-)
    zuzulien ...ďakujem mondes...posnazim sa tu podmienku splniť....už čoskoro...som sa bála že ako sro nemám nárok na nič.....
      zbaliť

    Som konateľka s.r.o..Platím si len zdrav. poistenie. Mám nárok poberať materské po pôrode ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.