Zavrieť

Porady

ak nie som poistena na slovensku, mam narok na matersku?

dobry den, chcem sa spytat, ci by ste mi vedeli poradit ako obijs zakon. pracujem tri roky v zahranici (spanielsko), odvadzam tu dane, socialne, zdravotne... som v tretom mesiaci tehotnsva a chcela by som matersku na slovensku. v socialnej poistovni mi povedali, ze musim byt min. 270 dni pred porodom poistena na slovensku, co pre mna uz nie je mozne. exituje nejaky sposob ako ziskat matersku? dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana Mikundova Pozri príspevok
    dobry den, chcem sa spytat, ci by ste mi vedeli poradit ako obijs zakon. pracujem tri roky v zahranici (spanielsko), odvadzam tu dane, socialne, zdravotne... som v tretom mesiaci tehotnsva a chcela by som matersku na slovensku. v socialnej poistovni mi povedali, ze musim byt min. 270 dni pred porodom poistena na slovensku, co pre mna uz nie je mozne. exituje nejaky sposob ako ziskat matersku? dakujem za radu
    ETIKETA
    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ked 3 roky pracujes oficialne v Spanielsku a platis tam odvody, tak si zisti moznosti cerpania materskej dovolenky zo Spanielska.

    ak nie som poistena na slovensku, mam narok na matersku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.