Zavrieť

Porady

živnosť popri zamestnaní-odvody

Dobrý deň, mám prácu na trvalý pracovný pomer so zárobkom cca 400 mesačne. Ak by som popri zamestnaní si založila teraz živnosť s príjmom mesačne 250eur, tak aké odvody by som platila do zdravotnej a sociálnej poisťovne? Ak som správne čítala, do sociálnej poisťovne by mi pri takom zárobku nevznikla povinnosť platiť nič. ale ako by to bolo so zdravotnou poisťovňou a daňovým priznaním ak by som ročne zarobila teda tých 3000€? koľko by som musela z toho odviesť do zdravotnej poisťovne a koľko na dani?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak by si si teraz otvorila živnosť, tak do 30.6.2014 by si do SP neplatila žiadne odvody. A do ZP tiež nie si povinná platiť, ale po spracovaní ročného zúčtovania ZP (podľa príjmu) budeš mať nedoplatok na ZP a preto je dobré platiť aspoň nejakú čiastku (po dohode so ZP). Daňové priznanie by si podávala typ B a uviedla by si tam obidva príjmy aj z TPP, aj zo živnosti.
    Naposledy upravil mondes : 22.05.13 at 14:10
    marjankaj No minimálne odvody do ZP v tomto prípade sú 0 €.
    mondes Jaj, jasné, opravujem sa, je to popri zzamestnaní.

    živnosť popri zamestnaní-odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.