Zavrieť

Porady

platobna karta

potreboval by som pomoct s nasledovnym:

Ak platim platobnou kartou zuctujem to nasledovne:
Z uctu - vydaj na priebeznu pokladnu nasledne:
do pokladnice prijem z priebeznej polozky
a nasledne cez pokladnu uhradim, tovar, ktory nahodim medzi zavazky

a problem je tento:

25/02- som platil kartou, ale banka zauctovala operaciu az 01/03 tj logicku ju nemam vo vypise za 02/2006

poradite ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    jaros
    potreboval by som pomoct s nasledovnym:

    Ak platim platobnou kartou zuctujem to nasledovne:
    Z uctu - vydaj na priebeznu pokladnu nasledne:
    do pokladnice prijem z priebeznej polozky
    a nasledne cez pokladnu uhradim, tovar, ktory nahodim medzi zavazky

    a problem je tento:

    25/02- som platil kartou, ale banka zauctovala operaciu az 01/03 tj logicku ju nemam vo vypise za 02/2006

    poradite ?
    predpokladám, že doklad z bankomatu, kedy si platil je dňom dňa 25.2.06. Tak týmto dňom úhrada ti vstupuje do základu dane - výdavok ovpl.základ dane , tento výdaj urobíš cez ID a v mesiaci 3/06 urobíš výdaj cez účet ako výdavok neovpl.základ dane.

    jaros je offline (nepripojený) jaros

    jaros
    ak som to teda spravne pochopil zauctujem platbu kartou nasledovne :

    25/02- Interny doklad - spojim s uhradou, ktoru som nahral do zavazkou

    01/03 (datum zuctovania bankou) - vydaj na priebeznu polozku z banky
    01/03 - prijem na priebeznu polozku do pokladnice
    01/03- hodim len nakup prislusneho tovaru s uvedenim Iný-neovplyvňujúci daň z príjmu so sumou tovarou, so zavazkami uz nic nespajam, kedze to uz mam spojene cez interny doklad


    Moze byt ?

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    jaros
    potreboval by som pomoct s nasledovnym:

    Ak platim platobnou kartou zuctujem to nasledovne:
    Z uctu - vydaj na priebeznu pokladnu nasledne:
    do pokladnice prijem z priebeznej polozky
    a nasledne cez pokladnu uhradim, tovar, ktory nahodim medzi zavazky

    a problem je tento:

    25/02- som platil kartou, ale banka zauctovala operaciu az 01/03 tj logicku ju nemam vo vypise za 02/2006

    poradite ?
    Ja to robím takto: platbu kartou na výpise dám n a výdaj priebežné položky, dátum podľa výpisu, nie kedy bolo kartou platené, príjmovým pokladničným dokladom "akože" peniaze zoberiem do pokladne, priebežné položky príjem, a vystavujem výdavkový pokladničný doklad na úhradu záväzku a výdavok ovplyv. náklad, nákup tovaru.
    Myslím, že všeobecne postup, "prehánať" platby kartou cez priebežné položky nie je najsprávnejší, lebo platba bola vykonaná priamo bankou.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    preco uctujete platby kartou v obchode cez priebezne polozky? nerozumiem tomu. pridavate si robotu naviac. predsa na vypise z uctu mas potom polozku s datumom xy platba platobnou kartou atd, tak preco to davat na preibeznu polozku?
    cez priebezne polozky uctujem iba vtedy, ked vyberiem peniaze z bankomatu a tovar potom platim v hotovosti.

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    V DÚPP č.4/2006 je otázka č. 46 platna kartou.
    Ide o nákup PHM kartou, v odpovedi je uvedené:
    Podnikateľ (JÚ) pri platbe PHM kartou účtuje o tomto výdavku až na základe výpisu z bankového účtu. Doklad, ktorý obdrží pri čerpaní PHM, si zaeviduje buď do knihy záväzkov, alebo priamo k bankovému výpisu. Nemože účtovať o tomto záväzku cez pokladnňu, pretože pohyb nastal cez banku.

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    duficek
    preco uctujete platby kartou v obchode cez priebezne polozky? nerozumiem tomu. pridavate si robotu naviac. predsa na vypise z uctu mas potom polozku s datumom xy platba platobnou kartou atd, tak preco to davat na preibeznu polozku?
    cez priebezne polozky uctujem iba vtedy, ked vyberiem peniaze z bankomatu a tovar potom platim v hotovosti.
    Ja osobne som presvedčená, platby kartou nemajú isť cez priebežné položky, ale účtujem to tak (mám platby PHM), z toho dovodu, že sa mi potom lepšie robí knuha jázd, lebo bloky cez pokladňu účtujem lx mesačne.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    jaros
    ak som to teda spravne pochopil zauctujem platbu kartou nasledovne :

    25/02- Interny doklad - spojim s uhradou, ktoru som nahral do zavazkou

    01/03 (datum zuctovania bankou) - vydaj na priebeznu polozku z banky
    01/03 - prijem na priebeznu polozku do pokladnice
    01/03- hodim len nakup prislusneho tovaru s uvedenim Iný-neovplyvňujúci daň z príjmu so sumou tovarou, so zavazkami uz nic nespajam, kedze to uz mam spojene cez interny doklad


    Moze byt ?
    dňa 25.2. bude cez ID doklad - výdavok ovpl.základ dane, úhrada tovaru, spráruješ so závazkom. Závazok bude uhradený dokladom ID, k ID by som si priložila prefotený bankový výpis.
    dňa 1/03 výdaj z účtu - výdavok neovpl.základ dane.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Platba kartou za nákup PHM - cez 3.. ? (325,379 ???)
    Predaj na kartu cez POS terminál - cez 3.. ? (315,378 ???)

    Teda ja uctujem 1. 501,343/325 - bloček
    325/221 - výpis z banky

    2. 378/604,343 - predaj cez POS
    221/378 - výpis z banky

    Dátumovo tam je rozdiel 2-3 dni, kým prebehnú realizácie cez banku.

    Len mi nieje celkom jasné, aký je rozdiel medzi účtami 325 a 379 a medzi 315 a 378. Cez ktoré to mám účtovať.

    jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

    mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac jana stecova
    Fany
    Platba kartou za nákup PHM - cez 3.. ? (325,379 ???)
    Predaj na kartu cez POS terminál - cez 3.. ? (315,378 ???)

    Teda ja uctujem 1. 501,343/325 - bloček
    325/221 - výpis z banky

    2. 378/604,343 - predaj cez POS
    221/378 - výpis z banky

    Dátumovo tam je rozdiel 2-3 dni, kým prebehnú realizácie cez banku.

    Len mi nieje celkom jasné, aký je rozdiel medzi účtami 325 a 379 a medzi 315 a 378. Cez ktoré to mám účtovať.



    Ja to účtujem následovne: nákup PHM napr. 30.5.06 - 501,343/261- interný doklad,
    po obdržaní výpisu s dátumom napr. , 31.05.06 261/221.Podľa dan.poradcu je to správne a v postupoch účtovanie je to tak.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Tak teda ako? Jedni uprednostňujú 261 ini nie. Tak teda ako sa to ma spravne uctovat? Má to teda ísť cez pohľadávky a záväzky, alebo cez priebežné položky?
    Mne v programe MRP Win ponúka platby kartou cez ostatné pohľadávky a záväzky. Robím to teda tak, ale teraz neviem ?!?

    jana stecova je offline (nepripojený) jana stecova

    mam rada modu,kozmetiku,auta,neznasam nasiliev akejkolvek forme ...viac jana stecova
    Fany
    Tak teda ako? Jedni uprednostňujú 261 ini nie. Tak teda ako sa to ma spravne uctovat? Má to teda ísť cez pohľadávky a záväzky, alebo cez priebežné položky?
    Mne v programe MRP Win ponúka platby kartou cez ostatné pohľadávky a záväzky. Robím to teda tak, ale teraz neviem ?!?


    Ak máš Cenigovú-Podvojné účtovníctvo podnikateľov - tak na strane 153 účet 261-peniaze na ceste - okrem iného máš tam aj to, že sa tam účtujú aj platby uskutočnené platobnými kartami / vydanie publikacie jún 2005/

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Nuž, ak to niekto nepochopil, ten link odkazuje na účtovanie tržieb, nie nákladov, ale záver je ISTÝ - účtujeme cez 261.
    Tak sa zberám na opravu mojich nákupov cez platob. karty, lebo som ich účtovala cez záväzky.
    Ďakujem, zasa som o niečo "múdrejšia"...
    Naposledy upravil AdaG : 31.05.06 at 15:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.