Zavrieť

Porady

Práca na lodi

Potrebovala by som poradiť: kamarát pracoval na lodi od 08.09.-07.11.05.
Za september nemá žiadne potvrdenie, za október a november má takéto potvrdenie:
MS MAXIMA
Cash Book Vouche 2

Amount Payed Out Exchange Rate Value
Euro 233,33 1,00 233,33

Remarks Lohn meno a priezvisko 01.11.-07.11.05

a také isté za október len suma je iná. Podľa mojej angličtiny je to výdavkový pokladničný doklad.
Stačí to ako podklad pre DP ?
Za toto obdobie si platil v SR zdravotné poistenie. Môžem to poistné zarátať - ak áno, kde sa to objaví v DP?
Prosím poraďte.
Naposledy upravil ValMa : 10.03.06 at 18:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Ahoj, podla mna to bude stacit ako podklad, len ho nezabudni previezť do SKK.

    Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo
    a zostavovať účtovnú závierku v peňažných jednotkách
    slovenskej meny. V prípade pohľadávok a záväzkov,
    podielov,10) cenných papierov,11) derivátov,11) cenín a peňažných prostriedkov, ak sú vyjadrené v cudzej
    mene, je účtovná jednotka povinná účtovať v slovenskej
    mene aj v cudzej mene; táto povinnosť platí aj
    pri opravných položkách, rezervách a technických rezervách,
    12) ak majetok a záväzky, ktorých sa týkajú, sú
    vyjadrené v cudzej mene.
    (7) Účtovná jednotka je povinná viesť účtovníctvo
    a zostaviť účtovnú závierku v štátnom jazyku.13) Účtovný
    doklad vyhotovený v inom ako štátnom jazyku
    musí spĺňať podmienku zrozumiteľnosti podľa § 8.

    (5) Účtovníctvo účtovnej jednotky je zrozumiteľné,
    ak umožňuje podľa § 4 ods. 7 jednotlivo aj v súvislostiach
    spoľahlivo a jednoznačne určiť obsah účtovných
    prípadov v nadväznosti na použité účtovné zásady
    a účtovné metódy (§ 4 ods. 2) a obsah účtovných záznamov
    v nadväznosti na použité formy účtovných záznamov (§ 31 ods. 2).

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ValMa , o aký druh príjmu sa jedná. Má to zo závislej činnosti alebo tam pracoval ako SZČO?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Johanka podľa zadania otázky je to pravdepodobne príjem zo závislej činnosti, na lodi nebol zamestnaný ako SZČO, a ValMa asi chcela len preklad, či sa jedná o podklad o vyplatení mzdy.
    Môj názor je ten, že by mal mať potvrdenie nielen o tom, koľko mu bolo vyplatené, ale aj o tom, koľko mu bola zrazená daň, aby zbytočne nedanil 2x.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mňa na tú SZČO naviedol ten VPD. V zadaní je napísané iba "pracoval", z toho nie je moc jasné, že bol zamestnaný. Robím priznanie chlapcovi z riečnej plavby a je tam ako SZČO ... Ak je to predsa len závislá činnosť, ktovie aká je kraijna zdroja príjmu? Veľa lodných spoločností je registrovaných na Cypre .

    ValMa je offline (nepripojený) ValMa

    ValMa
    Ďakujem za odpovede.
    Jedná sa o loď švajčiarskej spoločnosti. Ide o príjem zo závislej činnosti. Neviete mi poradiť do ktorej skupiny patrí Švajčiarsko - zápočet, vyňatie? Na tých dokladoch je len udaná vyplatená suma. Nič viac. Neviem, či takýto doklad sa dá použiť. On písal do tej spoločnosti ešte v septembri, aby mu poslali potvrdenie o príjme, ale doteraz nič nedostal a pravdepodobne ani nedostane. Ako by ste postupovali?
    Čo s odvodmi do ZP za toto obdobie ktoré si platil v SR sám?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ValMa
    Ďakujem za odpovede.
    Jedná sa o loď švajčiarskej spoločnosti. Ide o príjem zo závislej činnosti. Neviete mi poradiť do ktorej skupiny patrí Švajčiarsko - zápočet, vyňatie? Na tých dokladoch je len udaná vyplatená suma. Nič viac. Neviem, či takýto doklad sa dá použiť. On písal do tej spoločnosti ešte v septembri, aby mu poslali potvrdenie o príjme, ale doteraz nič nedostal a pravdepodobne ani nedostane. Ako by ste postupovali?
    Čo s odvodmi do ZP za toto obdobie ktoré si platil v SR sám?
    Ako prvú by som dala žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP ( do 30.9.2006). Odvody, ktoré si platil dobrovoľne v SR, sa od tohoto príjmu odpočítať nedajú. Odpočítať by si mohol iba poistné, ktoré by si platil v súvislosti s jeho závislou činnosťou v krajine zdroja príjmu.
    So Švajčiarskom máme zápočet dane, čo komplikuje situáciu . Keby tam bolo vyňatie, bolo by to jednoduché. Ale ak nezoženie potvrdenie, že mu tam bola zrážená nejaká daň (možno aj nebola), tak to celé zdaní v SR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.