Zavrieť

Porady

registrácia novej SRO na DU, SP a ZP

Dobrý deň, Vie mi niekto poradiť čo budem potrebovať na registráciu novej SRO na DU pre daň zo závislej činnosti, daň z príjmov? Budem potrebovať odovzdať na DU overenu kopiu výpisu z OR? Alebo staci k nahliadnutiu originál výpisu z OR? Taktiež budem registrovať SRO na Soc.poistovni a zdravotnej poisťovni ako zamestnávateľa. Čo budem musím predložiť? Ako dlho trvá registrácia na DU? Dakujem vopred za rady.
KEJKA ty ako konateľ?
gemerka ano. Ja a manžel sme konatelia, konáme samostatne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Registracia novo zalozenej sro na DÚ:
    1. vypísať nasledovné tlaičvo
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...cia_dzp_po.pdf
    2. overujú totožnosť konateľa
    3. originál výpisu z orsr (k nahliadnutieu) + 1 kópia (kópiu si nechajú)
    4. ak už je založený aj bankový účet - originál (k nahliadnutiu) a kópiu zmluvy o účte (kopia sa odovzda)

    DU do 30 dni posiela karticku DIC + cislo danovnika na platenie dani


    Soc. poisťovna a zdravotna poistovna
    1. tlaciva na prihlasenia zamestnavatela na stranke soc poist a prus. zdrav. poist.
    2. tlaciva na prihlasenia zamestnanca na stranke soc poist a prus. zdrav. poist.
    3. originál k nahliadnutiu + kópiu výpisu z orsr
    4. tlačivá na vybavenie el. komunikacie - tiez na strankach soc. poist. a zdrav. poist

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Cez JKM sa dá ale platíš plné poplatky nie 50% ako pri ZEP.
    Registráciu na SP a ZP plus pripadné elektronicke prístupy cez živnostenské tiež nevybavíš

    MartinNP je offline (nepripojený) MartinNP

    MartinNP
    Ja som na to nemal nervy, cele mi to vyriesila externa firma. Viem ze neodpovedam na otazku, chcem len povedat ze aj taka moznost exiztuje a je to podstatne (pre mna ako cloveka co naznasa chodenie po uradoch) menej narocne na nervy (ja som vyuzil firmu XXX v ba ale je takych dost vsade...)

    moderator: odstranena reklama
    Naposledy upravil avalik : 27.05.13 at 12:32

    Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

    Dubak2000
    Dnes to je jednoduche, vsetko sa da vybavit cez zivnostensky urad (pokial si to spravne pametam). pred rokom sme zakladali SRO v Poprade, pani bola velmi mila a oni zabezpecia aj ostatne registracie. Funguju ako jednotne kontaktne miesto. http://www.minv.sk/?jednotne-kontaktne-miesta-v-sr Fakt som bol pozitivne sokovany

    registrácia novej SRO na DU, SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.