Zavrieť

Porady

Odvody- surne naozaj :-(

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Zdravim, chcel by som sa informovat, ake vsetky odvody (okrem dane z prijmu => to je samozreme)
musim zaplatit, ak som zaroven trvalo zamestnany vo firme a zaroven mam zivnost.
Zamestnavatel odvadza za mna vsetko ako ma.
Viem, že ako zivnostnik musím tiež odvádzať do poisťovne, ale neviem nad akú sumu musím mať zisk,
aby som mal niečo odvádzať. A započítava sa do zisku aj mzda, ktorá už bola zdanená a bolo z nej
odvedené všetko čo malo? Neviem z konope... skúste mi nejak poradiť. Ďakujem.

Z podnikania mam obrat nieco okolo 150 000 a zisk v uctovnictve len 25 000- ten zdanujem
Naposledy upravil radorohal : 11.03.06 at 10:05
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
radorohal
Zdravim, chcel by som sa informovat, ake vsetky odvody (okrem dane z prijmu => to je samozreme)
musim zaplatit, ak som zaroven trvalo zamestnany vo firme a zaroven mam zivnost.
Zamestnavatel odvadza za mna vsetko ako ma.
Viem, že ako zivnostnik musím tiež odvádzať do poisťovne, ale neviem nad akú sumu musím mať zisk,
aby som mal niečo odvádzať. A započítava sa do zisku aj mzda, ktorá už bola zdanená a bolo z nej
odvedené všetko čo malo? Neviem z konope... skúste mi nejak poradiť. Ďakujem.

Z podnikania mam obrat nieco okolo 150 000 a zisk v uctovnictve len 25 000- ten zdanujem

Takže podávaš daňové priznanie typu B . V tomto uvedieš príjem zo zamestnania - odvody do fondov a príjem zo živnosti - výdavky zo živnosti . Ako odpočet dane budeš uvádzať v prípade , ak zamestnávateľ Ti strhol preddavkovú daň . Taktiež si uplatníš nezdaniteľnú čiastku , ktorá predstavuje výšku 87 936,- Sk .

Podľa toho čo uvádzaš odvody platí zamestnávateľ za pracovnú činnnosť na základe PZ a Ty ako SZČO taktiež . Vychádzam z obratu 150 000,- .
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Takze budem platit. Kolko? Ved mam zisk 25 000 za rok a z toho mam platit este do poistovne???????????
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
To sa nepočíta podľa zisku ale podľa obratu. Podľa toho čo uvádzaš do SP by si mal platiť 2288 Sk mesačne.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Ufffffff tak to je teda sialenstvo. Ved sa len rozbieham a uz toto. Ked zrusim zivnost musim este platit???? Neda sa s tym nic robit. Ved to zaplatim viac ako som zarobil .

To mi chcete povedat ze ak ma niekto obrat trebars 1 000 000 a zisk nema tak plati z toho odvody??????????????????
Naposledy upravil radorohal : 11.03.06 at 11:45
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď by si zrušil živnosť platiť už nemusíš. Mám klientov, ktorí si prerušili živnosť a tým čosi ušetrili. Ale to sa nedá pri každom druhu podnikania. A hlavne je to aj riziko.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Ake riziko?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Záleží to od toho v čom podnikáš. Nevieš si počas prerušenia živnosti dávať do nákladov nič a nevieš ani fakturovať.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Jasne ano. Ale ak by som prerusil zivnost a v priebehu 2-3 tyzdnou urobil s.r.o. nebol by to problem ani pre klientov.

je to na 100 % ye ak prerusim yivnost nemusim platit odvody? a co dph?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Počkaj, vráťme sa trošku na začiatok. Teraz k 31.03.2006 podávaš svoje prvé daňové priznanie?
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Nie. Druhe
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Nie, toto je druhe
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A tie príjmy /teda obrat/ cca 150000 Ti už platí na rok 2005? Ak áno odvody z tohot príjmu začneš platiť až od 01.07.2006.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Ano obrat za 2005 je 150 l. Dakujem, ale dobre nerozumiem ake mam moznosti sa tomu vyhnut. Ked zrusim alebo prerusim zivnost teraz tak nebudem musiet platit?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď živnosť zrušíš, povinnosť platiť už mať nebudeš. Ak sa chceš vyhnúť plateniu môžeš to riešiť aj formou založenia sro. Do dátumu, kedy budeš mať povinnosť platiť to v pohode stíhaš.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
:-) Dakujem.
Ak by som to chcer riesit prerusenim zivnosti, resp. zrusenim a zalozenim novej mohli by tam vyvstat nejake uskalia?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Teoreticky nie. Ale vzhľadom k tomu, že v našom štáte je všetko možné, človek nikdy nevie.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Chcem ti velmi podakovat a ked budes potrebovat pomoc v inej oblasti (www) tak ti to oplatim :-) Este raz dakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
aj ja Ti ďakujem ..... Prajem pekný zvyšok dňa.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Takze to bude v poriadku ak zivnost zrusim a o 1 tyzden poziadam o novu? Budem vedeny ako novacik? A nebudem platit ani na dalsi rok?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

radorohal
Takze to bude v poriadku ak zivnost zrusim a o 1 tyzden poziadam o novu? Budem vedeny ako novacik? A nebudem platit ani na dalsi rok?
Toto v poriadku nebude. Aby si neplatil odvody musíš mať min. prerušenú živnosť. Riešenie vidím v založení s.r.o.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať