Zavrieť

Porady

Odvody- surne naozaj :-(

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Zdravim, chcel by som sa informovat, ake vsetky odvody (okrem dane z prijmu => to je samozreme)
musim zaplatit, ak som zaroven trvalo zamestnany vo firme a zaroven mam zivnost.
Zamestnavatel odvadza za mna vsetko ako ma.
Viem, že ako zivnostnik musím tiež odvádzať do poisťovne, ale neviem nad akú sumu musím mať zisk,
aby som mal niečo odvádzať. A započítava sa do zisku aj mzda, ktorá už bola zdanená a bolo z nej
odvedené všetko čo malo? Neviem z konope... skúste mi nejak poradiť. Ďakujem.

Z podnikania mam obrat nieco okolo 150 000 a zisk v uctovnictve len 25 000- ten zdanujem
Naposledy upravil radorohal : 11.03.06 at 10:05
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Určite to takto v poriadku nebude. Ak tú živnosť nemôžeš prerušiť, rozhodne porozmýšlaj o tom ako si to usporiadať.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Chcem sa este informovat.

Ak by som mal napr. hruby prijem z podnikania 77 000 tak to by som neplatil, ze?

A co by sa stalo v pripade, ze mam zo zamestnania za rok 16 000 x 12 prijem cisteho este k tomu.

Ten prijem zo zamestnania sa pocita alebo nie?

Dakujem za informaciu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

radorohal
Chcem sa este informovat.

Ak by som mal napr. hruby prijem z podnikania 77 000 tak to by som neplatil, ze?

A co by sa stalo v pripade, ze mam zo zamestnania za rok 16 000 x 12 prijem cisteho este k tomu.

Ten prijem zo zamestnania sa pocita alebo nie?

Dakujem za informaciu.
Ak by si mal hrubý príjem z podnikania 77 000, tak odvody do SP ako SZČO nie si povinný platiť.

Príjem zo zamestnania v čistom sa neráta-mal si hrubú mzdu a z tejto bol zamestnávateľ povinný odviesť príslušné odvody mesačne.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Co by ste robili na mojom mieste. Vidim to tak ze mam dve realne moznosti:

1. Prerusit zivnost

2. Riadit sa radou pana Mihala:
________
Aby som to posunul trochu ďalej - síce som to tu už niekedy tuším písal...
Ak sa pomýlite pri daňovom priznaní, a namiesto Vašich skutočne zarobených 80000 tam uvediete len 78000, a namiesto Vašich nákladov 40000 tam uvediete len 38000, pomýlili ste sa síce, ale Váš základ dane je stále rovnakých 40000. Daň je teda OK. "Bohuziaľ" na základe tohto daňového priznania Vám vyšlo, že do SP nie ste povinne poistená.

O rok - dva nájdete chybu, podáte opravné daňové priznanie. Daň doplatiť nemusíte - lebo v základe dane ste sa nepomýlili. A do SP sa spätne neprihlasujete, SP nedoplácate - pozrite § 21 ods.3 a § 228 zákona 461/2003.
________

Za kazdu radu budem vdacny.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak si znížiš sumu 80000 na 78000 a náklady zo 40000 na 38000 Sk to ešte nemáš vyhraté. Ak Ti príde daňová kontrola a Ty si si nepodal opravné DP môžeš mať z toho problém. Oni zistia, že si si nepriznal 2000 Sk v príjmoch, ale ďalej ich už nebude zaujímať, že si si nepriznal 2000 Sk aj v nákladoch. Tak Ti to dodania a vypočítajú aj penále. Aj takýto scenár môže mať Tvoja úvaha.
0 0
radorohal radorohal

radorohal je offline (nepripojený) radorohal

Clovek podnikajuci na internete ...viac
Takze prerusim zivnost na 6 mesiacov. Bude to asi najlepsia volba. Aspon dufam.......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať