Zavrieť

Porady

Kupa domu. -plomba

Zaujima ma, ake je riziko kupi domu, kde su 3 majitelia, jeden rodic a 2 deti. Plomby su 3, len na jednom liste vlastnika-syn a jedna plomba je aj na liste vlastnictva rodica.
Je to velke riziko?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Plomba znamená, že beží nejaké konanie týkajúce sa nehnuteľnosti. Kým toto konanie nebude ukončené, tak ďalšou kúpnou zmluvou sa kataster zaoberať nebude. Kým neviete, čoho sa plomba týka, je riziko danú nehnuteľnosť kupovať.
    alaya1 To mi je jasne, je tam exekucia na listoch vlastnictva a viac ich tam je. Ale ked by som v drazbe chcela ten dom kupit, ake je riziko, ze sucasnych majitelov nevystahujem?
    draik Riziko časové - ak budú robiť problémy, môže to trvať dlho.

    Dominiksk je offline (nepripojený) Dominiksk

    Dominiksk
    Ak je nehnutelnost vo vlastnictve deti do 18 rokov tzn. ak su neplnolete taku nehnutelnost by som nekupoval, pretoze aj ked maju urceneho kolizneho opatrovnika a ten rozhoduje za nich a dom sa preda ak dosiahnu plnoletost na sude mozu tento ukon napadnut. A sud moze zrusit takuto zmluvu. To je dost velke riziko.
    alaya1 su dospele.dedili po zomrelpm otcovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.