Zavrieť

Porady

výpoveď vo verejnej správe s odstupným

Dobry den chcel by som sa opitat som zamestnanec vo verejnej sprave uz 5 rok.Ked si ja podam vypoved tak nedostanem odstupne , ale som zapocul ze sa da dat odstupne ale neviem ako preto by som chcel poradit.Čo mam urobit za odpoved vopred dakujem
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Pokiaľ nespĺňate podmienky podľa Zákonníka práce a to § 76 ods. 1 a 2 , teda ak nie sú splnené dve podmienky, ktoré sa týkajú spôsobu a dôvodu skončenia, a to:
- pracovný pomer sa skončí dohodou o skončení pracovného pomeru alebo výpoveďou
- dôvodom skončenia pracovného pomeru sú dôvody uvedené v § 63 ods. 1 písm. a) ZP (t. j. zrušenie alebo premiestnenie zamestnávateľa alebo jeho časti), § 63 ods. 1 písm. b) ZP (nadbytočnosť zamestnanca) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu.,

tak nemáte nárok na odstupné. Ale ste zamestnancom vo verejnej správe je tu možnosť podľa § 76 ods. 7, kedy zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné aj v iných prípadoch ako podľa odsekov 1 a 2 (ak je uzavretá kolektívna zmluva zamestnancov vo verejnom záujme), alebo zamestnávateľ môže vo svojich interných predpisoch stanoviť, že zamestnancovi bude patriť odstupné aj v iných prípadoch skončenia pracovného pomeru. Preto je potrebné zistiť, či váš zamestnávateľ postupuje podľa kolektívnej zmluvy zamestnancov vo verejnom záujme a ak áno, čo táto zmluva hovorí o odstupnom. Ak nie, idete čisto podľa zákonníka práce a vtedy nárok na odstupné nie je, ak dáte výpoveď a nebude to z dôvodov uvedených vyššie.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
motorista123 motorista123

motorista123 je offline (nepripojený) motorista123

viem ze kolektivnu zmluvu mame ale raz sa vyhovaraju na nu ze neplati alebo potom ze plati tak comu mame verit
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Ak das vypoved ty sam podla § 67 ZP nemas narok na odstupne - cize odstupne len v pripadoch uvedenych v § 76.

Kolektívna zmluva vyššieho stupňa pre zamestnávateľov, ktorí pri odmeňovaní postupujú podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme neuvadza moznost poskytnutia odstupneho v tvojom pripade.

http://www.zmos.sk/kolektivna-zmluva...__id_art=16561
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať