Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti a prepis firmy na inú osobu

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké kroky mám podniknúť, ak chcem prepísať fungujúcu firmu- obchod s textilom na maminu-dôchodkyňu...ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mamu môžeš zamestnať v obchode a splnomocniť na zastupovanie pred DU a inýi inštitúciami.......bude pokračovať v tvojej práci. Tiež uvádzam ako jednu možnosť.
    marjankaj Ale by musela platiť naďalej odvody do SP. A mamina by nemusela, ak by si založila živnosť.
    sincerity presne kvôli tým odvodom to chcem riešiť radšej podľa Marjanky, ako aj kvôli zdravotnému poisteniu, keďže budem poistená tam, nemôžem byť na SK, alebo? resp. ako je to s tým zdravotným?to mi asi najviac vŕta v hlave...mamina už teraz je "zákl.prvkom" obchodu a má aj splnomocnenie, len chcem aby to papierovo bolo správne a nik ma nemohol napadnúť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Nech mamina kúpi tú tvoju firmu(asi ide o s.r.o.) a dáte to zapísať do obchodného registra.
    Ale podľa formulácie otázky, toto nebude tvoj prípad.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sincerity vďaka Marjanka, nie, nejde o s.r.o.,
    ide o to, že sa mi naskytla možnosť štúdia v zahraničí, čiže budem nejaké 2 roky preč, a nemám ani tušenie, ako by som tu "usporiadala"
    pavol54 živnosť sa vykonáva vo vlastnom mene nedá sa previesť na inú osobu
    marjankaj No mamina si nemôže kúpiť teba(ty si v tomto prípade firma).
    Nech si otvorí sama živnosť, odkúpi zásoby, spolu so záväzkami a pohľadávkami, prípadne uzatvorí zmluvy o prenájme priestorov a energiami.
    Ty živnosť pozastavíš na tie dva roky. A potom po dvoch rokoch zase to isté naspäť.
    sincerity ďakujem Vám, čiže pozastavím živnosť, dám pripraviť papiere na "predaj zásob,plus záväzky a pohľadávky", mamina si otvorí živnosť a "odkúpi" to všetko...nejaký taký "prepis" alebo "darovanie" zrejme neexistuje je to v naších priestoroch, čiže prenájom riešiť nemusíme...
      zbaliť

    pozastavenie živnosti a prepis firmy na inú osobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.