Zavrieť

Porady

Poldenná dovolenka a obed

My teraz riešime tiež dva prípady vo firmy a netušíme ako postupovať. ZP vratí že nárok na obed je ak je pracovná zmena dlhšia ako 6 hodín. Ráta sa do zmeny aj čerpanie pol dennej dovolenky? Teda dám príklad, robíme od 8-1630, prídem z dovolenky o 11:54 a odídem 16:30. Mal by som mať čas v práci 4:35 a v takom prípade 35 minút nadčas alebo by som mal v tomto prípade odrátať obed a mať 4:05 a 5 minút nadčas?Opačný prípad je robím od osmej a 12:23 idem na dovolenku. Mam odpracované 4:23 a 23 minút nadčas alebo sa mi to má skrátiť zas a v takom prípade by som mal odpracovane 3:53 a 7 minút ešte podčas?
veronikasad Prečo v takéto dni neriešite nástup do práce po skončení obedňajšej prestávky ?
vajda65 lebo niekedy ked maju chlapi malo hodin zoberu si dovolenku na 4 hodiny a zvysok co mali naviac maju ako nadcas defacto. teda im to dorovna hodiny. potom tam ale lieta toto a netusime ako to poriesit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    V našom podniku máme na pol dňa dovolenky dve možnosti:
    1. som v práci do 10:00
    2. som v práci od 10:00

    Vy si môžete dať napr.:
    1. som v práci do 12:00
    2. som v práci od 12:30
    vajda65 teraz mi napísala známa:
    V júni 2009 som telefonicky konzultovala s MPSVaR SR započítanie obedňajšej prestávky a odpracovaného času pri čerpaní ½ dňa dovolenky. MPSVaR nás usmernilo, že v deň čerpania ½ dňa dovolenky musí zamestnanec odpracovať 3:45 hod. a program na dochádzku v tento deň vykáže, že zamestnanec odpracoval 3:45 hod., 3:45 hod. čerpal dovolenku a prestávku na obed v trvaní 0:30 hod., t. j. celkom 8:00 hod. Takto to je u nás, ak je pracovná doba 7:30 hod. + 0:30 hod. obedňajšia prestávka. Z toho vyplýva, že ak zamestnanec odpracuje menej ako 3:45 hod. má mínusové saldo a ak odpracuje viac ako 3:45 hod. má plusové saldo. Samozrejme, že zamestnanec si musí odpracovať aj prestávku v práci, keďže sa nezapočítava do pracovného času. Myslím si, že rovnaké pravidlo by malo byť použité vo vykazovaní, či sa jedná v dovolenku čerpanú buď doobeda alebo poobede. Asi by malo byť postačujúce vykazovať nadčas pri čerpaní ½ dňa dovolenky

    ale tato veta ma uplne zmiatla
    " Samozrejme, že zamestnanec si musí odpracovať aj prestávku v práci, keďže sa nezapočítava do pracovného času."

    Poldenná dovolenka a obed

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.