Zavrieť

Porady

výkaz o majetku a záväzkoch

ahoj poraďáci, dostala som za úlohu urobiť výkaz o majetku a záväzkoch pre neziskové organizácie a neviem ako to mám vyplniť. neviem, ci a kde mam dat drobny majetok. taktiez neviem, ci mam napisat do riadku peniaze - vsetky financie za rok 2005 alebo iba sumu k 31. 12. 2005. poraďte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    no drobný majetok sa dáva do prevádzkovej réžie a čo sa týka tých peňazí, tak výkaz o majetku a záväzkoch robíš k 31.12.2005? Ak áno tak tam dávaš zostatok k 31.12.2005, ktorý ti musí súhlasiť aj s invetarizáciou.

    mucina je offline (nepripojený) mucina

    som tá, ktorá má rada čísla mucina
    dakujem, aj som si to myslela s tym zostatkom, len ten drobny majetok mi vrtal v hlave. takze ho dam do prevádzkovej režie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mucina
    ahoj poraďáci, dostala som za úlohu urobiť výkaz o majetku a záväzkoch pre neziskové organizácie a neviem ako to mám vyplniť. neviem, ci a kde mam dat drobny majetok. taktiez neviem, ci mam napisat do riadku peniaze - vsetky financie za rok 2005 alebo iba sumu k 31. 12. 2005. poraďte prosím

    Drobný majetok sa do výkazu o majetku a záväzkoch neuvádza .
    Uvádzaš zostatok v pokladni na základe inventarizácie pokladne k 31.12.2005 .

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    no aby sme si boli na istom. ako robíš ten výkaz? iba zo zostatkou alebo ako? ak zo zostatkou a máš nejakú operatívnu evidenciu o drabnom majetku tak ho neuvádzaš v prevádzkovej réžii ale ako o ňom účtuje tak ho zaúčtuje do prevádzkovej réžii a vo výkaze ti tiež figuruje v prevádzkovej réžii.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Figuruje DM , ale len v roku zakúpenia .Nie však zostatková cena zistená inventarzáciou . Ale to je potom výkaz o príjmoch a záväzkoch .

    výkaz o majetku a záväzkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.