Zavrieť

Porady

Kompost - mám v ňom mraveniská :-(((

Snažím sa dodržiavať pravidla pri kompostovaní, prečítala som už veľa o tom čo a čo nie, ako a kedy .... manžel mi tam nahádzať veľa vrstiev posekanej trávy. a okrem toho že sa to veľmi sparilo a teraz to zapácha (tráva je až čierna premočená.fuj) tak keď som ho premiešavala našla som tam plno mravcov a mravenísk čo s tým?
pavol54 a červíkov tam máš? narýľuj niekde hoď ich tam a zakry aby to nezapáchalo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ja som si spravil kompostér zo 4 kolov obtiahnutých čiernou fóliou a zakrytý odkrývam len pri nakladaní nič s tým nerobím len dokladám za pár dní je len 1/4 neboj časom sa stabilizuje tráva je voda kompost sú spravidla uhlíkaté zbytky to sa musí stratiť aj do podložia nič nemiešam

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    kompost zvykne zapáchať, keď v ňom prebiehajú tie hnilobné procesy... ja mám len štyri europalety pribité k sebe, dve dlhé a dve krátke, a do toho dávam vrstvy, napr. hnoj, trávu z kosačky, burinu, sem tam to posypem zeminou, ale určite sa kompost nemá premiešavať, kým nie je z toho humus, si myslím... Ešte som počul že je vraj dobré kúpiť obyčajný perlit a trocha podsypať jednotlivé vrstvy pri nakladaní, aby to malo vzduch. tá čierna fólia na vrchu kompostéra môže byť dobrý nápad...určite to vyskúšam.
    pavol54 Inak tá tekutina ktorá vyteká zo spodku vôbec už nepáchne, na jeseň len vyrolujem spodok fólie a je tam okrem vrchnej vrstvy normálny kompost s tou fóliou pri odkrývaní pozor, vyrojí sa strašné množstvo malinkých mušiek, je to nepríjemné, ten rozmer je taký aby sa to prehrialo 60x60x120 teplota vo vnútri cca 65oC

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Máte tam veľa mokrej trávy. Najprv si ju nechajte obschnúť, až potom dávajte do kompostéra (najmä ak ide o trávu z okrasného trávnika). Je dobré miešať trávu so slamou a pravidelne prekopávať, aby sa tam dostal vzduch.

    Kompost - mám v ňom mraveniská :-(((

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.