Zavrieť

Porady

podlaha pri nepalenej tehle

v dvoch izbach mam odkopanu zeminu,ale citam,ze nieje vhodne davat beton ako podklad nakolko by sa mohla zacat tahat vlhkost z podlahy do stien.Da sa to riesit nejakym odvetranim pod podkladnym betonom cez nejake rurky ?
Alebo druha moznost,najprv mam par radov palenych tehal ako zaklad a tie podrezat ? na nej je nepalena tehla co asi nebude tiez idealne kedze nepalena tehla ma mat istu vlhkost.Na stenu planujem dat SDK nie omietku. Povodnemu stavu ked bola podlaha z dreva a pod nou skvara by som sa rad chcel vyhnut
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lammer je offline (nepripojený) lammer

    lammer
    Ja som riesil tiez tento problem ale rohodol som sa tehlovy zaklad vybrat...vybetonovat...vlozit izolaciu a naspat domurovat. Kedze tie tehlove zaklady nevyzerali moc doverihodne. Samozrejme toto je ta zlozitejsia a narocnejsia moznost. Pokial ale chces zaklad ponechat tak ako je tak jedine odvetranu podlahu. Nemusis pouzit iglu (je to samozrejme nakladnejsie) ale da sa to riesit aj strkovym podlazim + drenazne trubky+ strkovy zasyp a betonovat. Radim podla toho co vsetko som si ja uz o tom nastudoval ked som to chcel riesit

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    robil som niečo podobné dole som dal hrubší štrk na zrovnanie, fóliu proti vlhkosti, potom polystyrén /7cm, znovu fóliu a na koniec betón so sieťou a ďalšie vhodné vrstvy,
    Proti vnikaniu vlhkosti je potrebné tú fóliu vytiahnuť k murivu tak, aby nad konečnú výšku podlahy vyčnievala cca 10 cm a bola pod omietkou v stene. Neviem aká to bola stránka, niečo o podlahách, musíš hľadať, a ukončenie musí byť nad základom.
    teraz som dočítal aj koniec.-), veď tam nemáš základy.
    Tak to som videl hlinený dom bez základov pred a po úprave, chlap podpílil múry a urobil okolo izoláciu, to bol potom suchý dom, v lete príjemne chladno v zime teplúčko, čo bolo dôležité múry nevlhli
    Naposledy upravil viktorviktor : 22.01.14 at 16:42
    command Robil som podobnu skladbu ako ty akurat mam 2 krat beton cize podklad strk/rozdrvene skridle beton folia proti vlhkosti 8cm polystyren viac sa mi nezmestilo zase folia proti vlhkosti a potom betonovy poter s rurkami na podlahove kurenie samozrejme mury obkolesene nopovou foliou aby pripadna vlhkost mohly vyjst do priestoru.

    podlaha pri nepalenej tehle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.