Zavrieť

Porady

Trochu si ma zaskocil, Julysak ...

Kabel po koniec zahrady je med kompaktna. Odtial rozmyslam potiahnut predlzovacku vrchom. V obchode som videl iba 3x1,5 dlzky 10, 20, 30, 50m, predpokladam, ze spletenec. Mozno postaci 30m, ale ak nameriam 32m, tak potrebujem zbytocne dlhy 50m kabel.
Cerpadlo ma prikon 700 W. Bezat by malo zopar hodin, najlepsie celu sobotu. Vecer cerpadlo a kabel upracem, hadica v tom poraste moze ostat.
Neviem, ci sa v tom kabli nestrati prud/napatie takze motor sa bude trapit, nevytlaci alebo aj zhori...?
arizona a preco nepokracujes v povodnej teme??? Navod na pracu s novou poradou mas napravo,staci precitat
vicktor Mozno preto, ze sa mi tato nova podoba zda komplikovana. A tiez asi preto, ze Navod je jasny, "Odpovedat" je jasne, ale ja tu taku option nemam. Preto neodpovedam, ale komentujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    700 W je sranda
    Môžeš dať na meď do 1 kW /mm2 vtedy je oteolenie (pri okolí do 30-35 stupňov ) v poriadku =
    keď dáš aj veľkú dĺžku úbytkom napätia sa nič nestane
    nižšie napätie = nižší výkon = menšie otáčky / menej vody

    Ak potrebuješ akurátnu dĺžku a oni predávajú odstupňované (na 32 m nechceš 50 , lebo 18 je navyše)
    - kúpiš kábel / samca / samicu
    a s 8 skrutkami si poradíš

    PS
    ja som to vtedy ťahal po strome / po plote ( závesy urubíš napr z odpadového hrubšieho (aby sa neotlačil) izolovaného Al vodiča

    Trochu si ma zaskocil, Julysak ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.