Zavrieť

Porady

nadčasy zadarmo, v práci furt ale mzde to nezodpovedá

Dobrý deň.
Ako sa môžem prípadne obrániť ak som v práci takmer denne (v zmluve mám prácu na turnusy 12h - krátky, dlhý týždeň), musím byť v "pracovnej pohotovosti", ak príde príkaz zhora zostávam v práci niečo po pracovnej dobe, ráno musím prísť pred otvorením predajne (ostatné pracovníčky + 2.zástupkyňa nemusia prísť do práce v čase svojho voľna). Som zástupca vedúcej, ale vykonávam jej prácu, máme mzdu, ktorá závisí od tržby, ale na mňa ako na zástupcu sa blokuje najmenej, vraj pre vykonávanie reklamácií a ostatných úkonov na predajni. Mám mnoho nadčasov, ktoré sú riadne zapísané, ale (mám pocit, že sú vymazávané). Je možné aby zamestnávateľ neumožnil príplatok za prácu v noci?

Môžem na našu predajňu poslať inšpekciu práce aby som sa ujistila, či je všetko v poriadku, kedže k niektorým dokumentom nemám prístup resp. sama vedúca "nevie" niektoré nájsť papiere a dokumenty?

Aké sú nároky na preplácanie cesty do zamestnania?

ĎAkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    S vedúcim zamestnancom možno v pracovnej zmluve dohodnúť mzdu už s prihliadnutím na prípadnú nočnú prácu. Mzdové zvýhodnenie v takom prípade vedúcemu zamestnancovi nepatrí. (ZP, par. 123, ods. b)

    Záleží teda, či máš nočnú prácu už započítanú v mzde v zmluve, alebo nie. Ak máš v zmluve niečo typu "Mzda zahŕňa prípadnú prácu v noci", tak na príplatok nemáš nárok.

    Podobne je to aj s nadčasmi do 150 hodín, len tam už sú trošku zložitejšie pravidlá.

    Ideálne si jeden mesiac zapisuj ako presne chodíš do práce, od-do, vypocitaj hodiny, ked nebude sediet s vyplatnou paskou tak www.safework.gov.sk

    nadčasy zadarmo, v práci furt ale mzde to nezodpovedá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.