Zavrieť

Porady

Problém s konfliktným zamestnancom

Máte niekto skúsenosť s konfliktným zamestnancom? Jedného mám a dosť mi strpčuje život. Na jeho obranu musím povedať, že vo svojej práci je naozaj najlepší a vzhľadom k tomu to aj využíva. Momentálne zase búri celý kolektív proti mne, je arogantný, ak niečo po ňom chcem, vidno na ňom, že to robí s vysloveným odporom, lobuje poza môj chrbát, cez voľno mi vyvoláva s rôzne debilnými otázkami... Mimochodom, takto to bolo aj minulý rok, potom zrazu zmena, kávičkovanie, pomoc čo trebalo, aj v rámci voľna... a teraz zrazu obrat... Nechcem zájsť do extrému a vyhodiť ho, ale ako to riešiť?
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Treba z Tvojej strany, teda zo strany zamestnávateľa si so zamestnancom sadnúť a všetko si vydiskutovať, prečo je taký, prečo robí napriek, čo mu vadí....atď. Bez tohoto sa asi nepohneš ďalej.
Pokiaľ je dobrý v práci, šikovný, bolo by škoda o takého zamestnanca prísť. Na druhej strane donekonečna sa nedá ustupovať len preto, že je dobrý.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Issabell Issabell

Issabell je offline (nepripojený) Issabell

už som chorá z toho diskutovania... Prediskutujem, je dobre, o pol roka zas to isté a horšie... Toto som rozoberala aj na "oficiálnych" stránkach s "odbornými poradcami", skôr by som chcela poznať názor bežných ľudí... Zajtra idem do práce, už teraz som z toho na nervy, ako to riešiť... Už som aj rozmýšľala, že mu "ponúknem" svoje miesto, keďže si myslí o sebe že je dokonalý a ja sa presuniem na iné prevádzky (rozmýšľala som o tom už aj predtým - mám tu možnosť). Už teraz však viem, že to nepríjme... bojí sa zodpovednosti... Ale za návrh to stojí, ak odmietne, vtedy sa na rovinu opýtam o čo mu teda ide... a nejak to rozviesť. Čo vy na to?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Rozhodne by som mu neustúpila, hlavne teraz, keď sa nevie zmestiť do kože. Môžeš mu navrhnúť, že môže byť Tvojím zástupcom, ale jeho správanie tomu musí najprv zodpovedať, že s takým správaním, ako má teraz by to neišlo.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Síce nikto nie je dokonalý ..............( mne len málo chýba , ale velím si sám ) ...

Na druhej strane je každý nahraditeľný ....( samozrejme , že okrem Fica )....
0 0
Issabell Issabell

Issabell je offline (nepripojený) Issabell

To sa mi páči, ale fakt viem že to nepríjme. Mal by väčšiu zodpovednosť a to nezvládne, už sme to raz skúsili. Vydržal na tej pozícii dva týždne (bolo to pred štyrmi rokmi) a vrátil sa k pôvodnej práci. Potrebujem ho trocha "schladiť" ale nie vyhrážkou k výpovedi. Ak sa pre ňu rozhodne sám, nevadí. Ale nechcem sa vyhrážať - vedel by o tom celý personál a to nerobí dobre aby sa báli, že aj ich prepustíme keď sa niečo stane. Tak už fakt neviem. Čím schladím takého človeka?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Vedrom vody.... Vieš, to sú paranoidní ľudia, ktorí majú jediný cieľ, ako ublížiť tomu druhému, čím zatienia aj tie svoje prednosti. Poraď sa ešte s niekým, kto má k Tebe blízko, čo s ním robiť.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A čo tak využiť moment prekvapenia a strčiť mu na podpis do ruky výpoveď:? Treba mu dokázať, že každý je nahraditeľný a nemieniš trpieť jeho výčiny. S takými ľuďmi sa neoplatí rozčuľovať. Kto chce kam, pomôžme mu tam. Uvidíš ako bude prekvapený. Lebo on si myslí, že si môže všetko dovoľovať.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

no neviem ci to je dobre neustale mu ustupovat ... ak to po dobrom neslo a stale robi dusno na pracovisku, predlozit mu vypoved dododou - ak s nou nebude suhlasit, urobit pisomny pohovor s upozornenim na narusanie medziludskych vztahov na pracovisku, ktore sa daju posudzovat ako psychosocialny rizikovy faktor v ramci BOZP - a ty ako zamestnavatel, musis eliminovat vsetky rizika
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Issabell
......................................Mal by väčšiu zodpovednosť a to nezvládne, už sme to raz skúsili. Vydržal na tej pozícii dva týždne (bolo to pred štyrmi rokmi) a vrátil sa k pôvodnej práci. Potrebujem ho trocha "schladiť" ale nie vyhrážkou k výpovedi. ..........................................
Ale veď už raz "neuspel" - takže pokus druhý - opäť mu dať pocítiť, aké je to byť zodpovedný, riadiť, organizovať - navaliť mu úlohy do aleluja a keď nezvládne - BÁC - už dôvod na vyhadzov je - neschopnosť, neplnenie pracovných povinností - dáš mu to vyžrať i s úrokmi.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
hmmm, nechcem byt neprijemny, ale uz to ze pokladas takuto otazku tuto na porade ukazuje, ze v niecom by ten clovek mohol mat pravdu. Ako manager, by si mala vediet ako zvladat svojich ludi.
Vies si predstavit, ze to co tu pises cita aj ten podriadeny a ze takto neuveritelnym sposobom preukazujes svoje managerske zlyhanie?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nemá ten "zamestnanec" náhodou záujem - o Teba?
Ty si šéfka, on podriadený. Sú muži, ktorým vyhovujú cieľavedomé, ambiciózne a zodpovedné ženy. Hlavne, ak tieto vlastnosti chýbajú jemu. A ak je dobrý a je si toho vedomý, asi sa mu nedostalo uznania, aké očakáva. Ak píšeš, že bolo aj dobre, kávičkovanie a ochota z jeho strany dokonca vo voľnom čase, možno si myslel, že má u Teba šancu... Ak ale zbadal, že "z tohto mračna pršať nebude", tak možno zmenil taktiku, resp. sa vrátil k starým "móresom" - že brojí proti Tebe aj "kolektívne". Možno si len urazila /aj keď nevedomky či nechtiac/ jeho mužskú ješitnosť... Ja len budem dúfať, že sa trebárs nestavil s kolegami o Tvoj skalp... Nuž, neviem, možno sa mýlim, a možno nie... Môžeš so 100 % istotou túto možnosť vylúčiť?

Ak nemáš iné, ako subjektívne dôvody na jeho vyhadzov, dať mu výpoveď sa mi nezdá veľmi šťastné riešenie. Čo ak napadne jej neplatnosť a budete sa stretávať - na súde? Ak Ti robí prieky, nemôžeš vylúčiť ani túto možnosť, tobôž, ak by naozaj šlo o jeho urazenú mužnosť...
Naposledy upravil Oliwa : 01.07.13 at 20:35
2 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Čo sú to za "debilné otázky" počas voľna, ktorými ťa obťažuje? Možno podľa nich zistíš, o čo mu ide. Keď sa to týka práce, je to čudné. Ja napríklad - pokiaľ ozaj nepracujem na nejakom termíne - ani myšlienku nemám na prácu, a už vôbec, aby som cez voľno volala šéfovi....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať