Zavrieť

Porady

Výpočet ceny za dom

Dobrý den,
existuje prosím nejaký reálny výpočet ceny domu, zatiaľ bez znalekého posudku?
Aby sme vedeli koľko reálne vypýtať za predaj domu s pozemkom.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    lea.laurova dakujem pekne, myslela som, ze bude cena omnoho nizsia a vidím, že je o odst vyssia ako som ocakavala....aj ked to neznamena, ze za taku cenu sa nehnutelnost preda
    Peggynka Je to orientačné,v mnohom to závisí aj od stavu a vybavenia domu (aj susedov).Netreba mať veľké oči,radšej si preverte,za akú cenu sa predávajú nehnuteľnosti v okolí.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mám za to , že neexistuje ...

    Štatistiky sú jedna vec a realita zasa druhá ....aj keď jedno sa odvíja od druhého .
    Nevraviac o tom , že ten link od Peggy je len o cenách za m2.....
    Čiže , cena za štvorák pozemku s nejakou staršou stavbou sa predsa nemôže porovnávať s tou novšou ...
    Samozrejme , že veľa záleží aj od iných špecifikácii , ktoré laik nevie až tak posúdiť ako jedinec zbehlejší v problematike ...a nemusí ísť práve o znalca .

    Povedané na záver :
    Cena nehnuteľnosti je vtedy reálna , ak sa pohybuje v tom normálnom rozpätí , čiže je akceptovaná oboma stranami ...predajcom aj kupcom .

    Výpočet ceny za dom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.