Zavrieť

Porady

Zaradenie HIM a odpisy

Ako platca DPH som kúpil do firmy notebook. Vstupná cena bola 35.000,-Sk. Uplatním si odpočet DPH, zostane mi cena bez DPH 29.400,-, ciže menej ako 30.000,-Sk. Môžeš dať túto sumu naraz do nákladov, alebo musím odpisovať, nakoľko vstupná cena bola vyššia ako 30.000,-Sk?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monča
Ako platca DPH som kúpil do firmy notebook. Vstupná cena bola 35.000,-Sk. Uplatním si odpočet DPH, zostane mi cena bez DPH 29.400,-, ciže menej ako 30.000,-Sk. Môžeš dať túto sumu naraz do nákladov, alebo musím odpisovať, nakoľko vstupná cena bola vyššia ako 30.000,-Sk?
Je to na tvojom rozhodnutí. Môžeš to aj zaradiť a odpisovať, alebo dáš rovno do nákladov, pretože nesplňa hodnotu HM. Na okraj, ak si platcom dph , tak tvoj náklad na notebook je 29400., -
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

Ak si platca, tak sa Ta tykaju ceny bez DPH.
Takze to mozes odpisat naraz

Opravte ma, ak sa mylim, riesil som pred rokom rovnaku situaciu.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

Kúpili sme do firmy notebook v cene 29 950,- bez dph na jednu faktúru a hneď na druhej fa je kúpená taška pre notebook v cene 1700,- Sk. Chcem sa spýtať ako sa to berie, môžem zaúčtovať priamo do nákladov notebook aj tašku, alebo musím tú tašku prirátať k notebooku a považovať to už za majetok???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beatap
Kúpili sme do firmy notebook v cene 29 950,- bez dph na jednu faktúru a hneď na druhej fa je kúpená taška pre notebook v cene 1700,- Sk. Chcem sa spýtať ako sa to berie, môžem zaúčtovať priamo do nákladov notebook aj tašku, alebo musím tú tašku prirátať k notebooku a považovať to už za majetok???
Taška nie je majetok,(nezvyšuje OC) je to spotrebný materiál-501.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

ďakujem, účtovala som to tak, ale dnes už pochybujem snáď nad všetkým
0 0
jana123 jana123

jana123 je offline (nepripojený) jana123

Ahojte, tiez sme teraz kupili notebook za 29.000 Sk bez DPH. Este chceme kupit tlaciaren za cca 5.000 Sk. Bude sa to povazovat za jednu zostavu a odpisovat v pripade, ze vo firme je len tento jeden notebook, teda tlaciaren bude mozne pripojit len k nemu ? Ak ano, mozem to obist tak, ze do firmy trebars bezodplatne zapozicam stary pocitac v osobnom vlastnictve ?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

jana123
Ahojte, tiez sme teraz kupili notebook za 29.000 Sk bez DPH. Este chceme kupit tlaciaren za cca 5.000 Sk. Bude sa to povazovat za jednu zostavu a odpisovat v pripade, ze vo firme je len tento jeden notebook, teda tlaciaren bude mozne pripojit len k nemu ? Ak ano, mozem to obist tak, ze do firmy trebars bezodplatne zapozicam stary pocitac v osobnom vlastnictve ?
Áno môžte.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

A ak SZČO nie je platcom DPH, kúpil notebook na splátky, cena pc je 28000 ale preplatí asi 3000, čiže obstaravacia cena je 31000, platí mesačne splátkami, môžem dávať do nákladov splátky alebo obstarávaciu cenu to znamená 28000+3000 sa rovná 31000 dať do odpisov?
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lydinka
A ak SZČO nie je platcom DPH, kúpil notebook na splátky, cena pc je 28000 ale preplatí asi 3000, čiže obstaravacia cena je 31000, platí mesačne splátkami, môžem dávať do nákladov splátky alebo obstarávaciu cenu to znamená 28000+3000 sa rovná 31000 dať do odpisov?
Ďakujem
Do odpisov, obstarávacia cena pre SZČO je predsa 31.000,- Sk.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
lydinka
A ak SZČO nie je platcom DPH, kúpil notebook na splátky, cena pc je 28000 ale preplatí asi 3000, čiže obstaravacia cena je 31000, platí mesačne splátkami, môžem dávať do nákladov splátky alebo obstarávaciu cenu to znamená 28000+3000 sa rovná 31000 dať do odpisov?
Ďakujem
Na doklade o kupe je aka cena??? On to zaradi do majetku na zaklade nejakej zmluvy a faktury, nie??? Nie na zaklade platby.
0 0
Halimovičová Halimovičová

Halimovičová je offline (nepripojený) Halimovičová

ak som po piatich rokoch odpisala automobil v celkovej hodnote 590 000Sk za kolko ho mozem ako majitelka firmy(nie som platcaDPH) predat svojmu manzelovi a co musim dodrzat...? Vdaka za pomoc!
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja by som si dala urobiť znalecký posudok nakoľko je manžel blízka osoba tak to po vás DU bude chcieť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Halimovičová
ak som po piatich rokoch odpisala automobil v celkovej hodnote 590 000Sk za kolko ho mozem ako majitelka firmy(nie som platcaDPH) predat svojmu manzelovi a co musim dodrzat...? Vdaka za pomoc!
Prečo predať? Manžel to chce zaradiť do podnikania, alebo plánuje predať? A čo tak účtovne vyradiť z majetku, manžel auto môže používať aj keď to bude na tvojom, resp. firemnom mene.
Keby si auto predávala, musíš zaplatiť daň z príjmu. Pri vyradení nie. Po piatich rokoch od vyradenia z majetku firmy môžeš auto predať, a daň z príjmu už neplatíš.
Inak suhlasím s predchádzajúcim príspevkom, že znalecký posudok, nakoľko chceš to predať blízkej osobe.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 07.12.06 at 15:05
0 0
Halimovičová Halimovičová

Halimovičová je offline (nepripojený) Halimovičová

Dakujem! Auto je uz v drzbe firmy viac ako pat rokov, cize sa uz odpisalo...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Halimovičová
Dakujem! Auto je uz v drzbe firmy viac ako pat rokov, cize sa uz odpisalo...
Ale, tu nebola reč o odpisoch. Ale o dani z príjmov, ktorú bude treba zaplatiť, ak sa auto predá skôr, ako po piatich rokoch od jeho vyradenia z podnikania...
0 0
Halimovičová Halimovičová

Halimovičová je offline (nepripojený) Halimovičová

Pochopila som, len som xcela vediet ci po odpisani zalezi na sume predaja. Vdaka
0 0
Halimovičová Halimovičová

Halimovičová je offline (nepripojený) Halimovičová

Co je teda najlepsie? Darovat manzelovi auto po vyradeni z DM alebo mu ho predat? ZC k marcu 2006 je 118000Sk. Ako teda postupovat? Dakujem ze pomahate.... nexcemplatit zbytocne poplatky DU ...
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Halimovičová
Co je teda najlepsie? Darovat manzelovi auto po vyradeni z DM alebo mu ho predat? ZC k marcu 2006 je 118000Sk. Ako teda postupovat? Dakujem ze pomahate.... nexcemplatit zbytocne poplatky DU ...
Ja by som sa riadila podľa príspevku 14 od smitha nakoľko ak predáte daň ide aj tak z jednej kasy.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Halimovičová
Co je teda najlepsie? Darovat manzelovi auto po vyradeni z DM alebo mu ho predat? ZC k marcu 2006 je 118000Sk. Ako teda postupovat? Dakujem ze pomahate.... nexcemplatit zbytocne poplatky DU ...
Keby si predávala auto priebehu roka 2007 potom z celej predajne ceny musíš platiť daň z príjmu. Navýši ti aj vymeriavací základ pre odvody do ZP a SP.
Jednoducho administratívne - účtovne vyraď v priebehu roka 2007 z majetku firmy (nakoľko v roku ešte budeš doodpisovávať). KeĎ vyradíš auto daj klúče manželovi a môže jazdiť. To, že v tech.preukaze ostane tvoja firma je iba "chybička krásy". Nekomplikoval by som to ešte s nejakou darovacou zmluvou. Len ak si zvoliš toto riešenie, budeš musieť odsledovať aby auto nebolo predané 5 rokov od posledného roka používania na podnikateľské účaly, t.j. do roku 2013.
0 0
Halimovičová Halimovičová

Halimovičová je offline (nepripojený) Halimovičová

Dakujem ludia ste skvely...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať