Zavrieť

Porady

Zaradenie HIM a odpisy

Ako platca DPH som kúpil do firmy notebook. Vstupná cena bola 35.000,-Sk. Uplatním si odpočet DPH, zostane mi cena bez DPH 29.400,-, ciže menej ako 30.000,-Sk. Môžeš dať túto sumu naraz do nákladov, alebo musím odpisovať, nakoľko vstupná cena bola vyššia ako 30.000,-Sk?
Usporiadat
erli erli

erli je offline (nepripojený) erli

ahojte, som počítačový antitalent, tak neviem, či to tu dobre zadávam (do porady chodím nakúkať už dlhšie, ale píšem prvý krát). chcem poprosiť o radu, ak som nakúpila poplašné zariadenie presne za 30.000,- Sk, musím odpisovať? podľa zákona treba odpisovať ak ide o sumu vyššiu ako 30 tis., čo nieje. Doba použiteľnosti je dlhšia ako 1 rok predpokladám, takže radšej odpisovať? Dakujem pekne
erli
0 0
erli erli

erli je offline (nepripojený) erli

to mám čakať či mi niekto odpíše, alebo môžem prebehnúť do inej porady a dostanem nejaky signal, ze mi niekto odpovedal?
0 0
danka101 danka101

danka101 je offline (nepripojený) danka101

Nepises, ci tych 30 000 je s daňou? ak s daňou tak neodpisujes nic, dás to rovno do spotreby,ale mal by byt zápis do knihy DHM ako majetok
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

milagros208 Pozri príspevok
Ešte sa chcem spýtať. Reproduktory a tlačiareň môžem dať rovno do nákladov alebo mám zvýšiť cenu obstarania, príp. to dať ako technické zhodnotenie?
Počítač bol kúpený v 06/07 a tlačiareň /3,5tis./ v 11/07.
Ďakujem.
Naozaj mi nikto nevie pomôcť, príp. ma nasmerovať ,aby som v tých odpisoch mala už jasno? Vďaka.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
milagros208 Pozri príspevok
Ešte sa chcem spýtať. Reproduktory a tlačiareň môžem dať rovno do nákladov alebo mám zvýšiť cenu obstarania, príp. to dať ako technické zhodnotenie?
Počítač bol kúpený v 06/07 a tlačiareň /3,5tis./ v 11/07.
Ďakujem.
Treba navýšiť obstarávaciu cenu. Tá tlačiareň bez PC asi fungovať nebude.
0 0
erli erli

erli je offline (nepripojený) erli

cena je rovných 30.000 bez DPH - tiež hneď do spotreby?
ďakujem
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Môžem poprosiť kde by som mohla nájsť presný zoznam odpisových skupín aj s klasifikáciou? V mojom programe je to dosť všeobecné. Nič z toho čo sa tu píše som nenašla. Ďakujem.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

V prílohe č.1 k ZDP 595/2003 Z.z.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Neviete poradiť, elektronická zabezpečovacia signalizácia - do ktorej OS patrí?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pochemi Pozri príspevok
Neviete poradiť, elektronická zabezpečovacia signalizácia - do ktorej OS patrí?
Klasický alarm máš na mysli? Ak je to pevne zabudované do nehnuteľnosti, tak mal by to byť techn.zhodnotenie budovi.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Sú to namontované kamery v rohoch miestností ako senzory pohybu a pri vstupe je kód.Je to klasický alarm ale majiteľ tvrdí, že sa dá odmontovať a chce to odpisovať v 2.skupine, tak neviem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pochemi Pozri príspevok
Sú to namontované kamery v rohoch miestností ako senzory pohybu a pri vstupe je kód.Je to klasický alarm ale majiteľ tvrdí, že sa dá odmontovať a chce to odpisovať v 2.skupine, tak neviem.
V tomto prípade má pravdu. Tie kamery sa dajú odmontovať hoci kedy a inde namontovať. Len neviem ako je káblové vedenie. Či pod omietkou, alebo v plastových lištách.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
V plastových lištách po stene.Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pochemi Pozri príspevok
V plastových lištách po stene.Ďakujem
Potom 2.odpis.skupina, 6 rokov odpisovať.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Dobré ráno, keď sa kúpli automobil 6.11.2007 v sume 1 248 700,- Sk, v akej výške sa zahrnú daňové odpisy? Ročné alebo sa počítajú nejakým koeficientom???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
denisie Pozri príspevok
Dobré ráno, keď sa kúpli automobil 6.11.2007 v sume 1 248 700,- Sk, v akej výške sa zahrnú daňové odpisy? Ročné alebo sa počítajú nejakým koeficientom???
Ročné vo výške 1/4 OC, ak obstaranie nebolo na leasing.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

smith Pozri príspevok
Ročné vo výške 1/4 OC, ak obstaranie nebolo na leasing.
Nie obstaranie bolo kúpou. Ďakujem za odpoveď, nebola som si istá...Pekný deň
0 0
Mária.Hainová Mária.Hainová

Mária.Hainová je offline (nepripojený) Mária.Hainová

ekonómka
Pri odpisovaní, ak zaradím v decembri majetok. Mám možnosť dať do nákladov celoročné odpis alebo len alikvótnu čiastku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať